| cazutadepemarte a întrebat:

Cunosc un baiat de cateva luni... ne'am inprietenit destul de mult. are o incredere mare in mine si eu in el... de la inceput mi-a placut de el, dar nu am zis nk.nu vroiam sa stric prietenia care se forma... dar intr-o zii i-am zis ca il plac, mi-a fost frica ca se va strica prietenia ce o aveam dar nu a fost asa... el mi-a zis doar ca stia deja dar nu mi-a zis nici ca DA nici ca NU, am continuat ca inainte aceeasi incredere unu in altu, aceeasi prietenie dar incepea sa imi dea indirecte tot mai directe... nu stiu ce vrea... nu stiu ce sa cred... incerc sa ma port normal dar nu pot. pentru ca tin la el si mi-e greu... in plus el are 21 si eu abia 16... el e mai vagabont asa si eu mai cuminte... pffcrying... ce zice'ti sad... ce sa fac? ce vrea? sad

Răspuns Câştigător
| cooola a răspuns:

Hmmm, cam complicat ce sa zic...ai mai grija, el tace si face.:p are 21 de ani si poate sa te prosteasca...sau poate ca nici tu nu ii esti indiferenta. dar pentru ca ai mentionat ca este vagabont, sunt multe semne de intrebare ...eu iti spun sa te linistesti, sa stai 2, 3 zile fara sa vb sa iti pui toate gandurile in ordine sa analizezi totul, nu are rost sa pui suflet degeaba, pentu ca la urma urmei tu o sa fii cea care are de pierdut si de suferit, asa ca ai mai grija sa nu te arzi...bft

8 răspunsuri:
| Fifi a răspuns:

Ai grija sa nu te prosteasca! Abtine-te cat mai mult, arata-i ca totusi te-ai gandit mai bine si ti la el ca la un prieten! Daca ii dai tot mai multe semne ca il placi, si-o ia in cap si se poate si lauda cu asta! Fi cum ai zis ca esti, cuminte! Poate nu e de tine, oricum baieti sunt. si inca si cuminti!

| Silvia a răspuns:

Stii. e posibil sa strici o frumoasa prietenie incercand sa fiti mai multstraight face
Daca ai avut o daca curajul sa ii spui ca il placi, mai poti avea putin curaj sa il intrebi in ce directie mergeti voi...
Bafta!happy big grin

| zuzushi a răspuns:

@Fifi are dreptate. exista mare sanse sa vrea doar sa si bata joc de tine, din moment ce atunci cand ti ai dezvaluit sentimentele, el ti a spus ca stia deja.
eu am patit ceva asemanator, si doare ca dracu.
iti zic din experienta
good luck!

| trisha a răspuns:

Tine-te de carte si daca vrei sa te indragostesti fa-o cu cineva de varsta ta si care are cel putin aspiratii asemanatoare cu ale tale

| dianka_4861 a răspuns:

Eu zic sa ramaneti doar prieteni,,,, nimic mai mult,,, dar ascultati inima

| tremuriciiuliana a răspuns:

Crezi ca o inima de vagabont nu poate iubi? din contra el cand se indragoste greu se desparteste acesti baieti la multi parca li-se scrie in frunte ca sunt vagabonti si eu am avut aceeasi parere pana acum o luna cand din intamplare un vagabont s-a indragostit de mine crede-ma ca nimeni nu putea sa creada ca el e cuminte daca mama lui nu credea dar straini, tu trebuie sa-i spui lui infata imi place de tine si te iubesc si atunci ii spui ca vrei sa fi cu el si vezi ce spune bafta

| monyk a răspuns:

Buna, la inceput eu si fostul iubit eram amici buni, eu am tot 16 iar el 21 acumhappy. La inceput eram la fel ca tine, eu il placeam mult, el stia, dar se comporta ca amic, el stia ca il plac si din aceasta cauza se cam dadea la mine, ba chiar mi-a cerut prietenia dupa un timp, eu nu am acceptat desi tineam la el, pentru ca si el era cam vagabond si toti ziceau sa nu umblu cu el. Dar soarta a facut ca dupa un an de zile, sa fim impreuna, mi-a cerut prietenia, am acceptat si am fost cu el un an si chiar am avut o relatie frumoasa, deci nu conteaza varsta si daca e vagabond, se poate schimba pentru tine, e clar ca te place si daca va dori sa fie cu tine accepta, risca pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga cazuta depemarte, eu in primul rand ti-as recomanda cu drag si fara nici un pic de rautate, inainte sa iti pui astfel de probleme sa mai deschizi o carticica de gramatica. "ne'am iNprietenit"... e jenant la 16 ani sa nu'ti cunosti limba materna