| Butterfly2012 a întrebat:

Cunosc un baiat si e foarte dragut l-am vazut de cateva ori (mai multe ori )stiu tot ce e necesar despre el.Dar nu am vorbit cu el decat pe mess si toate prietenele mele il plac si tot imi arata conversatiile lor si toate sunt ceva de genul : lasa-ma ca-ti dau ognor, nu te plac, esti proasta nu esti de genul meu...etc.dar cu mine nu e asa vb frumos nu-mi zice dnd, credeti ca ma place.Il plac si eu dar nu la disperare ca si celelalte fete.

credeti ca ne potrivim intr-un fel adica:

avem aceeasi varsta, locuim aproape e pe urmatoarea strada.

eu : sunt zodia leu par blond inchis ochii verzi ascult muzica pop-dance pop-rock, imi plac cainii, urasc pisicile, nascuta pe 21.august.gata

el :zodia leu nascut pe 14.augusr par blond ( are parul cam cum il avea justin bieber inainte sa se tunda)ochii verzi vara capriu iarna (ciudat ca mie imi plac si imi placeau baietii blonzi cu ochii verzi sau caprui si inainte )are un frate eu am o sora el e rocker nu-i plac pisicile si ii plac cainii ca si mie are 3 caini 1 yorkshire terrier 1 caine lup si un bichon frise care mi-l da mie e baiat il cheama puffy deci 2 caini. cam atat deci ne potrivim?
asa dupa parerea voastra.

3 răspunsuri:
| ShyBirds a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu conteaza zodia, tot ce conteaza este ce simti tu! Daca cineva ti-ar zice ah nu nu va potriviti, doar n-o sa-l asculti mai ales ca e internet! Eu zic sa discuti cu el, poti incepe chiar si cu un salut, cum ti se pare vara.Vezi ce se intampla, iar tu contezi cel mai mult! Ce simti tu e pe primul loc!

| Butterfly2012 explică:

Da dar descrierea lui suna chiar bine nu :
Zodia leu par blond ochii verzi vara si caprui iarna.eee?

| BiiaB a răspuns:

Hei!
Ei bine, se poate! Insa cum spune si Gabilutza99, nu conteaza zodia.
Si sa stii ca polii opusi se atrag, adica nu trebuie neaparat sa avei totul in comun, sa ascultati acelasi tip de muzica etc etc.Trebuie doar sa va placeti cu adevarat pentru ceea ce sunteti, si sa fiti intelegatori cu placerile celuilalt.De exemplu, daca el asculta o melodie rock care tie nu-ti place deloc, il rogi sa o dea mai incet, sau daca este chiar atat de intelegator sa o inchida.Dar sa nu faci un obicei din asta, deoarece va crede ca nu ii respecti deloc placerile.
Succes!