| c0p1lu5tr4zii a întrebat:

Cunosc un caz cu o fata(prietena de-a mea) care face tot ce zice prieteu ei
S-a culcat cu el ca sa nu-l piarda, acum el fumeaza, fumeaza si ea.
Unele guri spun ca se si drogheaza.Este prietena mea cea mai buna(una dintre ele). Cum sa o fac sa inteleaga ca nu e bine cu cine umbla?(mentionez ca baiatul este de treaba, sociabil.) dar o distruge fara ca el sa vrea. ce sa fac? sunt foarte ingrijorata pentru prietena mea.suntem prietene de 4 ani si ea devine din ce in ce mai depresiva cand se cearta cu el.si el o iubeste dar nu stiu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L=a pierdut de cand i-a dat p.da.acuma el cauta alta. daca e proasta.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oricata binevointa ai avea, nu poti salva pe cineva care nu vrea sa fie salvat.Intelegi tu?thinking Trebuie sa iti dai seama singur ca ai ajuns un gunoi pentru a te transforma iar in om. Uneori o mana intinsa te ajuta sa cazi mai repede
Tu ca prietena, n-ar trebui sa asculti ce zice lumea rea ci sa vorbesti mult cu ea, sa fii atenta la semnalul ala de ajutor si mai ales la felul cum sa o ajuti

| ChocaholicBi a răspuns:

Este foarte ciudat. Pai nu cred ca tu o poti convinge tu ii poti da doar un sfat. Cel mai bine at fii sa le spui parintilor ei cea ce face ea, dar spune-le sa nu ii spuna ca tu l-eai spus, altfel risti sa o pierzi. Trebuie sa te iei dupa expresia,, Un prieten te ajuta si fara sa stii ``. Fa asta si totul va fi bine! Funda?

| DeEeA_2049 a răspuns:

If you love something set it free...

| Miriamm a răspuns:

Anunto draga pe mama fetey ce naiba pe moment poate o sa se supere si o sa spuna ca i'ai afcut un rau dar o sa isi dea seama mai tarziu c i-ai facut un bine enoormm de mare si iti va multumi, iti garantez astawinking sau...alta solutye chiar nu vad...