| BuBu_3860 a întrebat:

Da`timi si mie niste sfaturi cum sa ma imbrac, indiferent de anotimp

3 răspunsuri:
| r0xyna a răspuns:

Asortat thinking

| Tpu_8466 a răspuns:

Primavara : Daca te pregatesti sa mergi la un eveniment special, un banchet sau un botez, rochiile pentru acest sezon te vor ajuta sa iti pui in valoare feminitatea. Pentru o tinuta pe care sa o porti la o ocazie deosebita, alege rochiile cu volanase sau combinatiile din dantela si material satinat. Asimetriile au ramas in tendinte in acest sezon, astfel incat o rochie care iti va dezgoli un umar va da lookului acel plus de senzualitate, care te va ajuta sa te faci remarcata. In materie de incaltaminte, sandalele, cat si pantofii comozi cu platforma au ramas un must have. Asorteaza outfitului tau bijuterii din argint fine, cu cristale naturale si nu uita sa porti un plic.
Pentru o tinuta casual in tendinte, it recomand sa alegi cateva piese de baza pe care sa le poti asorta si combina in diferite moduri. Jeansii drepti, cu croi clasic, se potrivesc aproape oricarui tip de silueta. Bluzele si tricourile cu umerii supradimensionati, inspirate din moda anilor 80, se numara printre piesele definitorii alea acestui sezon primavara-vara. Cardiganurile sunt si ele un must have, iar culorile neutre: bej, crem, le puteti asorta cu usurinta. Daca ai mult de mers pe jos, dar vrei un look in tendinte, incalta balerini. Asorteaza o geanta supradimensionata pentru a fi sigura ca ai la tine tot de ce ai nevoie la intalnirile cu prietenii. Accesoriile pot fi petele de culoare, iar cerceii si bratarile de diferite forme iti vor personaliza tinuta.

Vara:
Nunta in provincie:Opteaza pentru o rochie in culori tari, un colier "statement" si accesorii in acelasi ton, preferabil argintii sau aurii pentru ca merg de minune cu pielea bronzata. Pentru o nunta in provincie alege o rochie cu un croi lejer si din material natural, bumbac, vascoza sau matas

Nunta la orasbig grinaca participi la o nunta la oras poti purta un deux piece retro cu fusta cu talie inalta, in culori deschise: roz pal, gri sau cafe au lait. Pantofii pot sa fie de culoarea piciorului iar geanta in culori asortate. Accesorizeaza tinuta cu o palarioara chic.

Concertbig grinaca mergi seara la un concert alege o rochie lejera, cu linii fluide dintr-un material pretios ca matasea. Tonurile de purpuriu si vilolet merg bine cu un bolero cu paiete aurii care sa inveselasca tinuta.

Botez:La un botez in timpul verii poti purta o rochie midi cu decolteu tip barcuta. Pe deasupra poti asorta un sacou subtire din in. Daca botezul are loc intr-o locatie petentioasa, adauga si o palarioara tinutei cat si cateva accesorii simple.

Picnictongueicnicurile sunt de sezon si probabil ca vei avea si tu parte de cateva pe timpul verii. Alege o tinuta comoda, cu blugi subtiri, un tricou haios si platfome. Nu uita de palariuta care te va feri de soare si de un cardigan pentru serile racoroase.

Toamna:O bluza roz insotita de o geanta, o esarfa si o pereche de balerini tot roz iti vor face ziua mai frumoasa si te vor ajuta sa ai o stare buna pe tot parcursul zilei.
Pentru o imagine foarte eleganta poti purta un cardigan lung roz.
La o tinuta sport, ceasul roz merge de minune. Daca adaugi o pereche de manusi fara degete, ai parte de tinuta perfecta pentru o zi racoroasa de toamna.

Iarna:Chiar daca poate parea banal sa porti alb pe timp de iarna, cand oricum pari sa fii inconjurata doar de aceasta culoare, poti sparge tiparele si iesi in evidenta adoptand tot mai multe tinute care sa contina haine albe.

Fundita?

| Crissu2001 a răspuns:

Pai fii u insusi ori si cum lumea o sa te placa aasa cum esti pentru ca esti ff draguta :*:*pup