| Tzakalie a întrebat:

Dacă a comandat tata vape-uri de pe eMAG cu rambursar la curier, și când vor veni, el va fi la munca, voi putea sa le ridic eu? (n-am 18 ani)

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Da,poți ridica tu.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca curierul respecta legea, fara sa vrea sa faca ilegalitate, nu ti va lasa nimic, fiindca este ilegal sa lase unui minor asa ceva si iti va spune sa vina tatal tau la Posta sa ridice pachetul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii pasă curierului și nici nu are drept să te legitimeze...

Bine o să vina Violetta acuși și o să îți zică că ești micuț și că va veni politia la ușă la tine. Sa nu o crezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti-am zis eu de Violetta.

Oare ea macar stie care e diferenta intre curier si Posta?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru suntserios):

Partea cu Posta, Violeta s-ar putea sa aiba dreaptate.La mine in oras sediul eMAG isi are sediul la posta.Am luat de cel putin odata de la ei.
Pe de alta parte si am luat de la curieri pachete pentru vecinul meu student, fara ca macar sa stim ce este inauntru.Ma suna si ma trimitea acolo unde era curierul.Nu mi-a cerut acte niciodata

| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Niciun curier nu va duce vreodată un pachet nelivrate in punct de ridicare eMag de la posta.

| dullcat a răspuns:

Se poate, nu sta nimeni sa-ti calculeze varsta.

| User123666 a răspuns:

Da poti