| AdaAdela19 a întrebat:

Daca ai,, 14 ani" inseamna ca nusti ce e aceea iubire?! *.* (multi zic asta, iar eu vreau sa aud si parerea voastra). ^^

Răspuns Câştigător
| Boaghi_Olea_1999 a răspuns:

Eu nu sunt de acord eu m-am îndrăgostit de un băiat cu 3 ani în urmă și încă și acum î-l mai iubesc dar este fără răspuns știi ce înseamnă iubirea atunci cînd cel pe care iubești nu te iubește pe tine și tu din cauza asta suferi dar continui să î-l iubesti mai departe...

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Ba da, exista.
E acea iubira pura si inocenta. Si de asemenea cea mai frumoasa!

| buburuza2007 a răspuns:

Cam asa e, relatiile la varsta asta nu rezista mult, sunt un fel de etape spre maturizare si de a invata din greseli ca atunci cand intr-adevar intalnesti marea dragoste sa stii ce ai de facut, bine sunt si cazuri exceptionale si cunosc un cuplu care s-au indragostit pe loc tot la varsta asta si sunt impreuna si acum deci poti sa intalnesti iubirea si sa vezi ce inseamna si de la 14 ani, nu e nimic exclus, cu toate ca la 14 ani nu esti in stare sa risti tot pentru persoana iubita pentru ca iubirea presupune multe sacrifici,sunt in joc mai multe lucruri (ex, scoala, mama, tata)pe care nu oricine este dispus sa le sacrifice pentru cel de langa, si cateodata poti ramane cu buza umflata

| twilightt a răspuns:

La 14 ani nu exista? Pai si atunci cand? Cand e cea mai pura dulce dragoste? Cand te implici cel mai mult? Cand iti doresti cu adevarat aceea persoana? Cand? Cand daca nu atunci? La o varsta mai inaintata[spre ex 25]nu e la fel! Nu mai esti doar pentru el/ea! Mai ai si alte indatoriripentru unii facultatea pentru altii serviciul....Si asa mai departe! La 14 este cea mai pura si adevarata dragoste [mai ales implicarea in aceasta]!

| Holocaust a răspuns:

Mai rar cazuri, insa cunosc.