| sorin a întrebat:

Daca ai fi Dumnezeu pentru o zi in Romania ce schimbari ai face?

Răspuns Câştigător
| giovana a răspuns:

1. I-as lua masina audi 6 preasfintiei sale Daniel si as da-o unei familii cu multi copii.
2. I-as pune in post si rugaciune pe toti preotii
3. As anula contractele paguboase a guvernului Tariceanu cu Patriciu si as reda Romaniei dreptul asupra bogatiilor din Marea Neagra si desigur, as confisca averile parlamentarilor.
4. As introduce pedeapsa cu moartea pentru aceia care fac sa sufere copiii
5. As desfiinta parlamentul si as face unul unicameral cu oameni competenti care sa fie in slujba romanilor
6. Legi drastice pentru toti cei care incalca legea in orice domeniu.
As putea continua, dar incep sa ma enervez, pe bune, la cate sunt de facut in tara asta ca sa ajungem la o viata normala.

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

As face ca toti oamenii sa fie buni.sa nu mai existe rautate, si sa vedeti ce bine va fi totul dupa aiabig grin

| Flav a răspuns:

Ai vazut Dumeneu pentru o zi cu Jim Carrey? Crezi ca eu o sa fiu mai destept ca el?

daniela
| daniela a răspuns:

Ore ar putea face atat de multe schimbari intr-o singura zi? oamenii sa muncesca, politicienii sa nu fure, increderea oamenilor in sine sa reapara, sa dipara stresul, prostia, lenea si minciuna si multe multe altele...Prea mult chiar si pentru El si mai ales intr-o singura zi.

| Pho3nix a răspuns:

L-as ruga sa ne evolueze si pe noi ca doar suntem cu multi ani un urma.

| kitty_8919 a răspuns:

Mai bine ramanem fiecare in banca noastra... oricum dumnezeu nu o sa ajungem niciodata care visati asta puteti sa visati in continuare

| funnymantm a răspuns:

As ruga-o pe Raluca sa faca o sectiune de informare cu si despre dragoste/sex pe blog, poate dispar intrebarile "dubioase" din sectiunea respectiva... nu-i nici o problema, este bine sa intrebi... dar fete de 17 18 ani sa nu isi cunoasca trupul si sa fie crizate daca simuleza sexul prin telefon raman gravide. aaaa mai da-o incolo de treaba tongue

| funnymantm a răspuns:

Sau i-as inchide gura lu chuck norris daca e tot asa de tare cum pretinde laughing
Si as face toti baieti de pe pamant Gay in afara de mine laughing

| afrodita17 a răspuns:

Dumnezeu doar in romania? adica fiecare tara are dumnezeul ei? poate te referi la vreun presedinte sau alte tipuri de persoane ''puternice''... oricum, raspunzand la intrebarea ta, alaturi de ideea mea:cum ca dumnezeu peste tot, nu doar in romania, mi-as prelungi ''sederea'' ca atotputernica ca sa am timp sa ma ocup de toate cele ce ma intereseaza... aaa! si era sa uit:si as trasni-o cu un fulger pe profa de romana!laughing

| Yugeen a răspuns:

...as invata oamenii sa iubeasca... asfintitul, pietrele, resturile cazute din copaci, animalele (atat cele domestice cat si cele salbatice), vantul, ploaia, soarele, si nu in ultimul rand, pe ceilalti oameni happy!

Cine stie sa iubeasca cu adevarat, stie cum sa nu urasca, stie cum sa poarte de grija si buna evolutie a tot ceea ce se intampla in jurul lui/ei, stie cum sa nu faca rau!
Iubind, inveti cum sa dai si uiti cum sa furi (ceea ce se practica la noi de vreo 20 de ani -furatul-), and so on happy!

"Nu vreau să ţină la calităţile mele, ci, fără niciun discernământ, la mine! Te iubesc fiindcă eşti bun; Te iubesc fiindcă eşti inteligent; Te iubesc fiindcă eşti frumos; Te iubesc fiindcă... înseamnă că Te este iubit nu pentru el, ci condiţionat, din anumite cauze. O iubire provocată de cauze conştiente, de calităţi pentru care dicţionarul are cuvinte, de însuşiri externe; o iubire acordată ca un premiu pentru calităţi estetice, morale şi intelectuale, o iubire pe care o poţi justifica nu este iubire."
Adela de G. Ibrăileanu

Mi se pare oarecum caraghios faptul ca unii dintre voi inca incercati sa luati sau sa primiti, in loc sa dati (cand iubesti, dai fara sa ai pretentia de a primii o "recompensa" pentru "meritele" tale)... tocmai de asta sunt si eu caraghios big grin, dar eu incerc sa si ofer!

Daca as fi Dumnezeu pentru o zi, probabil as si reusii tongue!

| fzcsm a răspuns:

As schimba mentalitatea unor oameni, as combate coruptia din sport si din toate domeniile, as legaliza materialele pirotehnice pe stadion si deplasarile suporterilor! MANDRU CA SUNT ROMAN!

| Allexaaaandra a răspuns:

Mai bine intreaba-ma ce n-as schimba ca ti-as raspunde mai repede tongue.

| cutache a răspuns:

As schimba peste noapte mentalitatea tuturor si dimineata i-as face sa creada ca sunt americani!

| danukck a răspuns:

Dc asi fi dumnezeu pentru o zilaughingce nas facElaughinglaughinglaughing asi darama toate toate scoliilerolling on the floorlaughinglaughingrolling on the floor

| romina_7963 a răspuns:

As schimba tot parlamentul si i as lasa fara bani pe parlamentari. L as pune pe Obama sa ne conduca. As preschimba toti romanii in oameni mai educati si mai buni la suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff... tu chiar crezi ca mi-ar ajunge o zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru funnymantm. Daca in afara de tine toti barbatii ar deveni gay, oricum si-ar dori cu totii sa stie de ce esti tu atat de special si te-ar dori multi. Nu cred ca daca ai ramane singurul heterosexual ti-ar conveni. Probabil din cauza ca nu ai face fata, si-ar schimba si femeile orientarile sexuale, asa ca tot nu ti-ar conveni. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- as distruge masinile, motocicletele [ si as lasa in schimb niste biciclete, skateboard'uri si role ]
- as distruge fabricile care polueaza asa de mult
- as planta multi copaci
- as invata animalele sa vb laughing
si ce imi mai vine pe moment laughing
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-ar trebui o zi ci o clipa. oricum clipa mea poate fi cat vreau eu de lunga si pentru restul, o mie de ani sau deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vina satanisti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As muta statuia libertatzii in bucuresti