| Elenabjj234 a întrebat:

Daca am ieșit din centru de tip familial acum doi ani mai beneficiez de acea indemnizație de 2600 de lei până la vârsta de 26 ani?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

„Pentru că am căutat să-i ajutăm și pe cei care își doresc să meargă în continuare la școală, într-o formă de învățământ la zi sau care au un loc de muncă. Aceștia vor primi, până când vor împlini 26 de ani, o indemnizație lunară de 2.500 de lei, o sumă care cu siguranță le va fi de folos pentru a se întreține și pentru a-și construi treptat un viitor solid" - Text preluat.