| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Daca am introdus corect datele cardului in portofel si cu toate astea imi spune ca e invalid cardul inseamna ca e blocat? Se poate? Ca totusi aplicatia bt pay merge

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu cardul FIZIC, poți plăti?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Pai nu stiu dar functioneaza, deci merge si am si bagat bani pe el si cand intru in portofelul acela ca sa il introduc sa pot si asa de pe telefon sa fac plati nu merge si spune ca e invalid, oare de ce? Ce se intampla

| sierra1 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

~ VulpeaDinUmbra: Pai nu stiu dar functioneaza~

adica ai făcut vreo plată (contactless de ex) cu cardul de când nu (mai) merge pe tel?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Merge, am facut azi. Plata cu cardul fizic adica

| sierra1 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Atunci merge și de pe telefon, corect?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Deci cum e, pot sa fac plati cu cardul fizic dar cand sa bag cardul in acel portofel adica aplicatia aceea, nu pot pentru ca spune ca e nevalid cardul si bine pun datele de la card. De ce se intampla asta atunci?

| sierra1 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

șterge configurarea cardului din google wallet și aploi reiei setarea cu același card

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Cum fac asta adica? Cum sterg

| sierra1 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

~elimină opțiunea de plată~

așa faci.
Cu plăcere!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru sierra1):

Nu am optiunea asta