| litere123 a întrebat:

Dacă am lucrat, fără contract de muncă, ci doar de colaborare, ca manpower/zilier în H&M și promoter în diverse magazine, precum Kaufland, DM, Dr. Green, Auchan etc. se pot menționa în CV? De asemenea, aceste ore trecute la ANAF, sunt incluse în cartea de muncă? Mulțumesc

1 răspuns:
| MistarGoGu a răspuns:

De prin 2001 nu se mai folosește cartea de munca toate contractele sunt trecute în REVISAL platforma electronica de evidenta!
Contractele de colaborare, prestare servicii, mandat comercial *( agent vânzări) sunt sub dreptul civil / comercial. În CV poți trece ca ai lucrat și la FBI sau NASA!