| Wtnqdbqrhqr a întrebat:

Dacă am media 9.23 e bine sau e puțin? Mie mi se pare ca e cam puțin și ca puteam mai mult...

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Este important să fii mulțumit/ă de progresul tău și să îți stabilești obiective realiste pentru viitor.
Pentru că mediile și notele obținute la școală nu îți arată nivelul de IQ, de multe ori este bine să știi să pui în practica cele învățate( asta dacă ești la un liceu cu profil economic, tehnic, unde la final de 12 clase te poți alege cu o meserie) și este și mai satisfăcător când chiar știi de media respectiva și nu înveți lucrurile doar pentru o perioada scurta de timp.
Metoda de evaluare a unui cadru didactic își mai spune uneori și cuvântul,nu toate cadrele didactice sunt și cinstite la modul de evaluare a unui elev( de exemplu: cum unii profesori au favoriți pe care îi iartă când au note mici,ba chiar le mai și adaugă puncte în plus și alții sunt cât se poate de cinstiți).
Cum și stilul de predare poate influenta notele obținute,poate colegul din ultima banca sau cel din a doua banca nu a avut aceeași conexiune și potrivire cu metoda de predare folosita de profesorul de clasa.
Și de multe ori după gimnaziu și liceu nimeni nu primește întrebări despre astalaughing,poate doar în cazuri rare, majoritatea se axeaza pe viata de după ( "cariera": facultate sau doar liceul și munca directa sau cursuri, etc, fiecare are parcursul lui în această viață și nu ne naștem cu șanse egale uneori( unii ne naștem cu părinții ok din punct de vedere financiar, alții ne rupem spatele de la 15-16 ani cu munca.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O medie peste 9 este, obiectiv, foarte buna, indiferent cum ti se pare.

| Miruna333 a răspuns:

Convingerile astea eronate,, puteam mai mult'' si judecatul de sine se trage din parinti frustrati, din pacate. Daca un prieten iti spunea asta, tot la fel ii raspundeai? Accepta-te asa cum esti. Ai putut cat ai putut.

| Wtnqdbqrhqr explică (pentru Miruna333):

Parinti nu mi-au zis nimic, ei chiar s-au bucurat, dar profa de engleza(care e batrana), spune ca toți copii trebuie sa aibă media de la 9.50 în sus

| LisaJulie a răspuns:

E minunat! Eu nu am avut medii prea mari și sincer nu prea contează media generala ci cunoștințele

| Madaxo97 a răspuns:

Este o medie foarte bună, ar trebui să fi mândru de tine. Poți intra la aproape orice facultate vrei tu cu această medie.

| MistarGoGu a răspuns:

La ce? Anuala? Liceu? Generala? BAC?
Evaluarea Nationala?
Este BUNA! 70 % doar visează la asemenea rezultate!

| Wtnqdbqrhqr explică:

+Nu am făcut meditații la nicio materie, dar aproape toată clasa au făcut meditatii in afara de mine și încă 4 colegii.