| Rukhsandra a întrebat:

Daca am ochi caprui spre verzi ce culoare de fard mi se potriveste?

8 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Ti se potrivesc tonurile calde de genul: maron, bej, auriu, orange, diferite nuante de verde si kaki si nuantele de mov. Sper sa iti placa.

| Misha_1025 a răspuns:

Ciocolatiu dar nu strident.

| diana2235 a răspuns:

Nuante de lila sau maro.Scot ochii in evidenta.

| lala_1641 a răspuns:

Negru.
roz.
verde.
maroo.
galben.
sau poti incerci dermatograful.
dar in special culori calde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mov sau bleomarin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi nuanta cu a ochilor tai ti-i va pune frumos in evidenta.Negrul se potriveste la orice culoare.Ar merge bejul, verdele inchis si maroul mediu sau inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu om aceiasi nuanta la ochi si ma machez ori cu ciocolatiu ori cu verde maslina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca sa zk poate auryu nu stiu ca eu am ochii albastru-verzuy...