| Joysticuz a întrebat:

Dacă am printre ultimele medii la liceul meu și am trecut că vreau să optez pentru Mate-Info Intensiv Informatică,pot fi în clasa aceea, ținând cont că poate mai mulți cu note mai mari trec aceeași clasă și numărul trece de 30(câte se suplimentează, la mine în liceu sunt 26 de locuri)? Apropo am fost 78 admiși la profilul Mate-Info.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, locurile nu se suplimenteaza, cei care nu au intrat sunt mutati la alte profile.
iar transferurile se pot face abia la anul, dupa ce sustii examenele de diferenta, iar media generala trebuie sa fie EGALA sau mAI MARE ca a ultimului elev din acea clasa.

| Joysticuz explică (pentru Violleta2022):

Vreau să mă mut la Mate-Info Bilingv,deoarece am avut aceeași medie că ultima, numai media generală m-a depășit, mama unui prieten(care lucrează în domeniul educației) îmi spunea că putem să ne transferăm după un modul

P.S. o să mă mut la MI Bilingv în cazul în care intru la MI Intensiv, am dat deja proba, am luat 91 de puncte, dar cred că nu va mai conta mai târziu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Joysticuz):

Nu te poti tarnsfera dupa nici un modul, fiindca media ta este mai mica decat a ultimului intrat la acel profil.
Ce nu intelgi? Asta este cerinta legala, sa ai media egala sau mai mare decta a ultimului intrat.

| sierra1 a răspuns:

DEJA s-a făcut repartizarea pe clase și ar trebui să știi unde ai ajuns

| Joysticuz explică (pentru sierra1):

Dacă citești bine calendarul zice între 31 iulie-2 august că se vor soluționa repartizările în afara acelei computerizate

| sierra1 a răspuns (pentru Joysticuz):

" Joysticuz : Apropo am fost 78 admiși la profilul Mate-Info"

deci unde ne-ai păcălit, la prima postare sau acum?

| dullcat a răspuns:

Cand ai medii mici ramai la coada si risti sa nu ajungi unde iti doreai.Suplimentarea se face tot pentru elevi cu note mari.Nu te gandi ca daca 26 de locuri sunt ocupate de elevi cu medii intre 9 si 10, imediat pe locul 27 urmeaz cineva cu media 6-7.