| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Daca am spalat la masina numai haine negre deci pantaloni tricouri sosete toate negre, si s-au facut putin cu alb sosetele dar si pantalonii, poate sa fie din cauza ca am pus si tricouri negre cu scrisuri si etc care sunt de alte culori sau nu are treaba asta daca totusi sunt negre toate hainele? Adica nu mai conteaza ca unele au si scrisuri si etc care nu sunt cu negru? Sau o fi de la detergent daca am pus prea mult? Se poate si daca e detergent lichid si nu praf?

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu nu am deloc haine albe pentru ca nu am nervi sa spal asa ceva, dar se stie ca dupa ce speli rufe negre sau colorate trebuie sa speli masina daca ai de gand sa bagi si albe. Ori folosesti servetele din alea speciale ori iti cumperi haine mai de calitate din care nu curge vopseaua

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Furnicuta000):

Deci daca folosesc servetele speciale de fiecare data cand bag haine albe nu mai trebuie sa spal masina dupa ce am spalat in ea haine negre sau colorate?

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Furnicuta000):

Adica tu te referi la spalarea aia care trebuie facuta cam odata la luna? Sau? Sau spui de altfel de spalare?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Cam asa. Depinde si cat de multa negreala ramane in masina

| Yaesmin a răspuns:

Au materialul de proastă calitate.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Yaesmin):

Deci ar trebui sa pun si servetele antitransfer mereu? Mereu cand nu stiu daca am pus sau nu si haine care au material de proasta calitate?