| anonima0408 a întrebat:

Daca am strabism ..ma mai pot angaja? Imi este foarte frica.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Te vei putea angaja oriunde în funcţie de pregătirea ta. Ţi-am zis, poate în armată şi poliţie nu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Strabismul nu are nimic de aface cu angajarea ta.
Daca nu ai miopie si vezi foarte bine, starbismul este doar un "defect" de cum sunt asezati ochii, nu de calitate vizuala.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, normal. Poţi chiar scăpa de el prin operaţie când mai creşti. E posibil să nu te poţi angaja în armată sau poliţie, dar în rest ok.

| anonima0408 explică (pentru J0B0MAT):

Am strabism din copilarie..am 18 ani acum..si am incercat sa imi caut de munca..intr-un sfarsit am fost la un interviu si urmeaza sa fac analizele si imi este frica.sad

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonima0408):

Te vei putea angaja oriunde în funcţie de pregătirea ta. Ţi-am zis, poate în armată şi poliţie nu.

| anonima0408 explică:

Am 18 ani...si am axeasta problema din copilarie..de pe la 2 ani insa acum vad aproximativ bine si..am vrut sa ma angajez sa fiu pe banutii mei..si trebuia sa analize si imi este teama ca nu o sa ma mai pot angaja

| LexiEla a răspuns (pentru anonima0408):

Poti lucrca ca orice, atata timp cat defectul tau de vedere nu te incurca.