| Twister09 a întrebat:

Dacă am terminat o școală postliceala de farmacie.
Bacul nu îl am
Întrebată mea este daca nu am bacul îmi da diploma de la postliceala cum am terminat?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi întrebi pe ei. Dacă te-au primit la cursuri și ai terminat, ar trebui să îți dea.

| darrio2007 a răspuns:

Da,poti sa urmezi cursurile unei postliceale fara diploma de bac, insa pana termini postiliceala trebuie sa iti iei diploma de bacalaureat neaparat daca vrei sa lucrezi ca asistent medical! Fara diploma de bac nu te poti angaja ca farmacist.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din ce stiu, la absolvire nu este neaparat nevoie de diploma de bac, in cazul postlicealei. Dar aici poate sa difere de la o institutie la alta. Cel mai bine ar fi sa intrebi acolo happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de scoala. Pana acum cativa ani nu puteai sa iei diploma de absolvire si sa profesezi pana nu luai bacul dar acum se poate la mai multe scoli postliceale, dar nu la toate

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu primesti diploma pana nu aduci tu diploma de bacalaureat.