| SimpleButAffective241298 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti dintre copilarie si maturitate ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| Gabrielaa90 a răspuns:

Copilăria.De ce?! Pentru că e cea mai frumoasă perioada a vietii.Nu stim cand incepe si cand se termina,da` stim că e cea mai frumoasă! Cele mai frumoase zambete,cele mai frumoase jocuri,cea mai colorata perioada a vietii in care crezi că orice vis poate deveni realitate.E cea mai dureroasă amintire atunci cand iti dai seama ca esti mare, cand esti pe picioarele tale, cand stii ca nu e totul cum iti imaginai, cand păpusile nu mai vorbesc, cand Mos Crăciun nu mai exista.Cand iti dai seama in unele momente că totul e gri, că nu mai are culoare si doare.Doare să`ti amintesti că nu poti cu niciun pret sa o aduci inapoi,să visezi si să zambesti din nou, să crezi, in mintea ta de copil, ca viata e o magie, că nimic nu e imposibil.Copilăria e darul care ni`l ofera viata.

| SimpleButAffective241298 explică (pentru Gabrielaa90):

Mos Craciun nu exista? :o

| Gabrielaa90 a răspuns (pentru SimpleButAffective241298):

Dacă vrei să existe, există, dar cred că nu are acelasi farmec ca atunci cand esti copil.

9 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Adevarul e pe undeva la mijloc

| Mary2011 a răspuns:

Cand esti mic happy vrei sa fii mare si cand esti mare vrei sa fii mic. dar oricum copilaria este cea mai frumoasa :X

| BeautyOfWeb a răspuns:

Maturitate, imi place sa am multe responsabilitati

| BlackCinnamon a răspuns:

Simplu :p, avantajele maturitatii si responsabilitatile copilariei, ce poate fi mai bine de atat?

| olimpia69 a răspuns:

Adolescanta a fost cea mai crazy si wild. acolo as vrea sa stationes daca m-as intoarce in timp happy

| funkygiovi a răspuns:

Copilarie.fara discutie

| durlan a răspuns:

Cand esti copil ai vrea sa fi ca cei mari, sa fi smecher dat totusi in copilarie nai griji sau probleme asa ca copilaria e cea mai frumoasa si trebuie traita din plin