| madelf a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre viata de liceu si viata de facultate, pe care ati alege-o? (Valabil doar pentru cei care au trecut prin amandoua vietile big grin )

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Facultatea,desigur! Fiecare examen era urmat de o petrecere de pomină! Aşa am început şi aşa am terminat facultatea! Am fost o grupă de cheflii,uniţi, cu bani,din fericire! Şi ziua mea de naştere a fost sarbătorită de toata grupa an de an,din cauză că pica in sesiunea de iarnă şi de la examen colegii mei veneau la mine acasă,nu mai mergeam la carciumă,ca de obicei!
Viaţa de liceu nu mi-a placut şi din cauză ca am intrat la liceu într-o clasă care facuse şi generala tot acolo (şi au intrat toţi la liceu) si eu am fost un străin care am picat intre ei. Dirigintele pe care l-au avut pană în clasa a VIII-a le-a fost diriginte si mai departe pana în clasa a XII-a (şi mie, desigur), şi cei trei elevi care am nimerit in clasa lor, venind de la alte şcoli, am fost marginalizaţi şi nebagaţi în seamă.

| ROB3RT89 a răspuns:

Sincer viata de liceu a fost mult mai frumoasa! Acum debide de fiecare cum stie sa traiasca! Odata ajus la faculate altfel e mentalitatea! Te gandesti la viitor si nu prea iti mai arde de distracti ca la liceu, cel putin asa a fost la mine.