| Malo a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre persoana iubita si o persoana cu mult mai frumoasa pe care ai alege-o? fundita celui mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Malo!

Eu as alege persoana iubita!
Nu il iubesc pentru frumusetea sa.Il iubesc pentru ceea ce este el si pentru ceea ce sunt eu cand imi este alaturi! Pt mine el are tot!
Cred ca atunci cand te gandesti la posibilitatea de a alege intre persoana iubita si o persoana pe care o vezi mai frumoasa, interesanta ca cel/cea ce il/o ai alaturi, nu este vorba de iubire! Nu stiu daca m-ai inteles ce am vrut sa spun.
Sa fi iubit/a! Numai bine 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。

16 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Persoana iubita pentru ca pe ea o vei vedea cea mai frumoasa persoana din lume

| Razvan a răspuns:

Frumusetea nu e o investitie prea buna in timp desi acum, e un criteriu de selectie decisiv.Pana la urma "nu-i frumos ce e frumos e frumos ce-mi place mie"
Oamenii frumosi trebuie sa aiba o viata a naibii de dificila mereu avand de ales intre parteneri.Grea treabaoh go on

| Marynna a răspuns:

Bineinteles ca persoana iubita, deoarece, cum a spus si @Ourano, aceea este pentru tine cea mai frumoasa persoana, si in plus, frumusetea exterioara, conteaza si ea, dar nu prea mult, este trecatoare.In schimb, cea interioara ramane la fel de frumoasa tot timpulhappy

| clauss a răspuns:

Persoana iubita, nu-i logic?

| PotHed a răspuns:

Cu siguranta as alege persoana iubita. frumusestea se pierde in timp
dar stiu ca iubirea nuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita, tot daca nu e asa de speciala pentru altii. dar pentru tine va fi cea mai frumoasa si speciala.

| theosavus a răspuns:

Pei daca persoana mult mai frumoasa s-ar potrivi la caracter asa cum se potriveste asta sincer probabil ca a-s parasii o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Binenteles ca persoana iubita. Frumusetea trece foarte repede, dar dragostea este nemuritoare, binenteles daca este dragoste si nu pasiune. Oricum eu cred ca dragostea vine din interior.

| xoxoxoCuteRoxyxoxoxo a răspuns:

Persoana iubita pentru ca daca il iubesti il vezi cu alti ochi chiar daca nu arata extraordinat tu ce ai alege?

| lore96dana a răspuns:

Eu as alege persoana iubita.Asa ar fi corect.Nu conteaza frumuseteatongue! bafta!

| sabinutza_9332 a răspuns:

Persoana iubita(pentru ca nu o plac doar pentru felul in care arata ci pentru ceea ce e.)

| VodkaCoca a răspuns:

Persoana iubita, pentru ca frumusetea e trecatoare, si de ce sa alegi persoana care e mai frumoasa ca dupa aia sa suferi dupa persoana iubita?

Lumea zice ca persoana iubita o vedem cea mai frumoasa dar nu e adevarat, nu stiu cum sa ma exprim ca sa nu intelegi gresit, deci poti sa vezi o persoana mai frumoasa decat persoana iubita, dar persoana iubita o iubesti tii la ea esti atasat de ea. Ca totusi cand vezi o persoana frumoasa poate in gandul tau iti zici ca e frumoasa dar nu faci comparatie intre ea si persoana iubita, oricum m-am cam incurcat dar sper ca ai inteles laughing.

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Malo.Mersi frumos pentru fundita si pentru prietenie! Sa fi iubit! 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。

| bianka93 a răspuns:

Pers iubitha...tongue

| Selena54 a răspuns:

Persoana iubita evident.Nu conteaza cat de frumoasa e o persoana daca nu simti nimic pentru ea.happy

| Deddu a răspuns:

Cum a spus si Paullove struck pers. iubita