| BeYourSelf7 a întrebat:

Daca as avea o arma in mana si as traii fara constiinta sunt sigur 100% ca mai mult de jumatate din persoanele pe care le cunosc ar sta reci la 2m sub pamant. De ce credeti ca ma inceput sa urasc atat de mult?

Răspuns Câştigător
| xLove a răspuns:

Atunci e bine ca rapul te-a facut sa fi din nou TU! Uneori, e nevoie de o mica schimbare in viata noastra pentru a ne echilibra gandurile si starea.

7 răspunsuri:
| xLove a răspuns:

Probabil ai avut ceva traume in trecut. Incearca sa treci peste, si sa gandesti optimist.

Poate nu ai prieteni, si te simti singur, iar asta te face sa fi rece. Cauta-ti un prieten adevarat, care sa te sprijine la nevoie

Poate parintii tai te certau, sau chiar te bateau. Trateaza asta cu o oarecare indiferenta, si gandeste-te ca roate se-nvarte, si nu in sensul ca tu ii vei bate/certa pe ei, ci in sensul ca vei ajunge odata si odata sa te intretii singur si ca isi vor da seama parintii tai de cum s-au comportat cu tine.

Incearca sa fii calm, sa faci ceea ce te linisteste, sa faci ceea ce e bine si ce iti place. Nu te mai gandi la prostii de genul acesta. Si daca e chiar asa de grav cum spui tu, evita filmele de actiune, drame sau horror. Pot fi si acestea niste influiente negative pentru tine.

O zi frumoasa!

| BeYourSelf7 explică (pentru xLove):

Am prieteni..Defapt na..stii cum ce se spune despre prieteni. Am unul care mi-e ca un frate, chiar suntem ca fratii. Cu parintii n-am avut "scenarii" de genu'..sunt niste oameni de nota 10 slava ceLui de sus. Am o prietena pe care o iubesc enorm, suntem de ceva ani impreuna..Totul s-a schimbat de cand m-am apucat de rap si am inceput sa vad lumea cu alti ochi. Faptul ca m-am trezit din vis intr-o realitate cruda mi-a starnit o oarecare furie pe tot ce ma-nconjoara. Sa nu crezi ca sunt un tiran, mi-as da si sufletu' pentru cei pe care-i iubesc dar cand vine vorba de alte persoane.le-as pune creieru'n frigider.

| BeYourSelf7 explică (pentru xLove):

Cred ca asta e raspunsul pe care il cautam de atata timp....Multumesc mult!

| minaj a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Ma bucur ca am putut ajuta! cu placere

| xLove a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Atunci e bine ca rapul te-a facut sa fi din nou TU! Uneori, e nevoie de o mica schimbare in viata noastra pentru a ne echilibra gandurile si starea.

| minaj a răspuns:

Presupun ca persoanele despre care vorbesti ti-au facut ceva destul de urat in trecut, e normal sa gandesti asa... si eu am "anumite persoane" carora le-as face macar raul pe care mi l-au facut ei sau chiar mai mult. dar Dumnezeu le vede pe toate si le intoarce, asa ca fii optimista, nu te mai incarca cu asa de multe lucruri. si oh go on lasa-i ca roata se intoarce intotdeauna!

| BeYourSelf7 explică (pentru minaj):

Sunt baiat frate.straight face
mersi pentru sfaturi

| minaj a răspuns (pentru BeYourSelf7):

Ok scuze, npc