| LoveForShania a întrebat:

Daca as manca asa in fiecare zi, as avea sanse sa ma ingras?

- la scoala mananc doua sandvisuri
- cand vin mananc ciorba sau orice alta mancare gatita iar apoi un corn cu ciocolata double
- seara, o portie de cartofi prajiti iar apoi 2 felii de paine cu unt si gem

Funda!

3 răspunsuri:
| oana666 a răspuns:

Din cate vad, meniul tau este destul de caloric, deci in mod normal ai pune cateva kg. dar acum depinde si de varsta pe care o ai, metabolismul tau. si eu sunt in situatia ta ( si cu greu pun ceva pe mine). daca chiar ai probleme cu greutatea, sfatul meu este sa vizitezi un medic(de familie sau cel mai bine nutritionist) care te va ajuta sigur. succes! funda? big grin

| LoveForShania explică (pentru oana666):

Pai da, si eu ma gandeam la fel.
Mananc la scoala 4 felii de paine, acasa mai mananc vreo 3-4.
Asta ar fi cam 7 felii de paine.
Plus cornul cu ciocolata double, si plus portia de cartofi prajiti.
Sa zicem ca ciorba nu s'ar pune, ca n'o mananc intotdeunalaughing
Dar cred ca e destul sa ma ingras, 7 felii de paine, corn cu ciocolata double, cartofi prajiti.
Nu?!

| AriaKrd a răspuns:

Da