| nadenika a întrebat:

Daca ati alege intre prietenie si dragoste ce ati alege? si de ce?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă prin dragoste te referi la afecțiune, respect și alte lucruri necesare în cadrul unei prietenii, bineînțeles că le aleg pe amândouă. Nu există o postură în care să fim puși să alegem doar una dintre cele două. Atât prietenia, cât și dragostea sunt necesare, iar cea din urmă este chintesența prietenei, cea care o ajută să nu se destrame niciodată.
O seară plăcută!

| alone a răspuns:

Dragoste, prieteni sunt falsi am catva si toti st la fel le pasa doar d ei in schimb iubitu e sincer mereu cu mine e singura persoana in care am cu adevarat incredere si asta doar pentru ca a dovedit ca merita si oricum nu e doar iubitu meu e si prietenul meu cel mai bun eu zic ca merita sa-l aleg p el :X

| cess a răspuns:

Avand arte de prieteni adevarati,ai parte si de dragoste. prietenii adevarati sunt cei care ar sari si in foc pentru tine,ar merge si pe apa. odata cu prietenia, ai parte si de dragoste. eu nu as putea sa aleg intre prietenie si dragoste. mai mult sau mai putin, de amn2 avem nevoie in viata.

| Asdfghjklm a răspuns:

Dragostea se stinge dar prietenia ramane. dar din orbirea dragostei as alege dragostea

| Catheryne a răspuns:

Daca este un(o) prieten(a) adevarata care ar fi langa mine si la bine si la greu(si ar fi acolo mereu sa te ajute la nevoie) bineinteles ca as alege prietenia pentru ca acea prietenie este pe viata, iar o relatie cu un baiat este trecatoare(mai ales la varsta adolescentei), dar atentie sa fie o prietenia adevarata nu mascata! Bafta! happy

Răspuns utilizator avertizat
| lalalalalalalalala3 a răspuns:

Totul e fals in lume,oamenii sunt actorii iar Dumnezeu regizorul,dar cu toate astea as alege prietenii cel putin la virststa mea cind totul nu e serios,deoarece dragostea la virsta mea e absurda unii vin altii pleaca iar prietenii ramin, mai mult dusmanii ramin si se aduna, dar porietenii ii numara)