| readu282929 a întrebat:

Dacă băiatul are 17 ani și fata are 13 ani, este legal sa fie doar prieteni și fără sa întrețina relatii sexuale?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are treabă legea cu prietenia. Doar cu relatiile sexuale, la aceste varste.

| Violleta2022 a răspuns:

Prietenia între un băiat de 17 ani și o fată de 13 ani nu este ilegală, atât timp cât relația rămâne platonică și nu implică sex, totusi există câteva aspecte importante de luat în considerare cum ar fi: diferența de vârstă și de dezvoltare între cei doi, care-i semnificativă la această etapă a vieții.
Un adolescent de 17 ani este aproape de majorat (la inceput de viata adulta), în timp ce o fetita de 13 anisori este încă la începutul adolescenței.

| Furnicuta000 a răspuns:

De ce ar fi atras un baiat aproape adult de o copila de 13 ani?

| JohnnydeFeer a răspuns:

Da, Dar nu vad ce pot avea in comun...