| mihsisony a întrebat:

Daca cineva ar veni si var trage un pumn an gura ce ati face?

raspundeti-mi sincer!

si daca var lovi intro institutie? ce ati face?

9 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Avand in vedere ca sunt fata cred ca as incepe sa plang si m-as duce sa-l reclam, fiind intr-o institutie.
*-*

| 4b a răspuns:

Eu cred ca mai exista tampiti care te bat fara motiv, insa trebuie aflata cauza...
Nu trebuie sa-i raspunzi cu aceesi moneda, insa nici sa stai ca desteptu' si el sa tat iti bage la pumnoloci; invata sa te aperi fara sa lovestiwinking

| TheAce a răspuns:

Well, violenta determinata de violenta nu ar fi o solutie. Cel mai simplu ar fi sa iti scoti certificat medico-legal si apoi sa mergi la politie si sa depui plangere. Ultrajul se pedepseste destul de grav si va fi o lectie numai buna.
PS: e v-ar happy

| alexandra2859 a răspuns:

Sa stii ca nu las lovi, dar cu o plangere la politie as putea sa ma rasbun.
si sa ii fac in ciuda ca nu il lovesc.

| Timeea2001 a răspuns:

Inca nu mi s-a intamplat asa ceva si nu vreau sa vb despre violenta

| Teooooooo a răspuns:

L-as returna; de fapt as returna mai multi. thinking

| ruddy a răspuns:

Mda am citit raspunsurile anterioare, ce in acel moment tensionat nu cred ca s-ar gandi cineva la vreo plangere la politie sau altceva de genu asta, si nici politia nu cred ca ar face mare ancheta pentru un mic scandal ca acesta, doar in caz mai avansat. Daca cineva m-ar lovi pe mine cu un pumn, inainte sa sar la bataie as lua in considerare 2 lucruri
1Daca acea persoana e cunoscuta ( adic bazat)
2 Fizicul lui in comparatie cu al meu

| Lysander a răspuns:

I l-aş returna + dobândă din plin.

| byeddy a răspuns:

Exista multe alte fapte cu care sa-i raspunzi...nu mereu violenta face totul, orgoliul ranit e mai greu de vindecat decat o rana