| 1Q a întrebat:

Daca cineva este a fost transferat la liceu la inceputul anului asta, pe loc de rom, dar acel cineva nu este rom si tot transferul a fost ilegal,( adica nu avea nici medie de intrare la acel liceu), daca un inspector scolar verifica actele acelea si vede ca acel elev nu este rom si nu are medie care ar trebui sa o aiba ca sa fi in liceul respectiv, inspectorul scolar poate sa il trimita la vechiul sau liceu? sau ce se intampla?

1 răspuns:
| hackeru2 a răspuns:

Inspectorul poate cere exmatricularea acelui elev iar in cel mai rau caz fara drept de inscriere la alt liceu..depinde de inspector..cunosc un caz!