| DariaDulubei39 a întrebat:

Dacă de exemplu ramân sa zicem aproape de corigența si sa zicem ca pot sa-mi îndrept nota ca sa nu rămân sa repet anul pentru ca nu mai pot da examenul si sunt in ultimul an de ȘCOALA ca no is in clasa a 8-a e posibil sa pot da examenul daca iau peste 4 la materie sa nu rămân doamne fereste corigenta!?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai media 4 ramai automat corijenta, asta este clar... ca "Doamne fereste" va fi numai daca pui mana serios pe carte si inveti pe rupte, ca-i pacat sa ramai repetenta cu media neincheiata ca altfel este vai de Dumnezeul tau!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana in ziua in care se incheie mediile ai oricand sansa sa iti indrepti notele.

| sierra1 a răspuns:

" DariaDulubei39: sunt in ultimul an de ȘCOALA ca no is in clasa a 8-a e posibil"

să ne ințelegem, ești a 8 a sau a 12 a?

| dullcat a răspuns:

Cauta sa iti repari media cu orice pret.Din punctul meu de vedere, e o etapa importanta intrarea la liceu, asa ca da-ti silinta.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Da, dacă te apuci serios de învățat și ai ambiție cu siguranță.
Poți să îți faci media cu notele pe care le ai în acest moment și să vezi de ce ai nevoie ca să îndrepți dezastrul.
( toate notele adunate) : la câte sunt. )