| Arin112 a întrebat:

Dacă ești admis la academia militară, cum se fac repartizari? Te trimit in alte unități din alte orașe?

2 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Pai daca esti admis intai faci academia, 3 sau 4 ani in functie de ramura pe care te duci Politie sau Penitenciare, etc. Apoi la final se dau examene iar pe baza mediei se scot locuri ai dreptul sa alegi daca ai nota mare, daca nu alegi ce ramane laughing

| Arin112 explică (pentru HadesSs):

Dar la academia forțelor terestre din Sibiu câți ani se fac?