| Faranume242424 a întrebat:

Dacă ești cls 12-a și ai la 3 materii media 4 rămâi repetent sau mai poti repara in sem 2? Dacă ai una sau mai multe medii neîncheiate mai intri in BAC?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Nu are importanta la cate materii ramai repetent pe semestru I atata timp cat scoti la fiecare media 6 pe semestrul al doilea.
Daca ai una sau mai multe medii neîncheiate se numeste corigenta la materia respectiva deci nu ai cum intra cu o corigenta in bac, te duci in toamna dai corigenta la materia respectiva si dupa te inscrii la sesiunea de toamna a Bacalaureatului. Dar nu iti face griji, rare cazurile in care te lasa corigent in a 12-a, majoritatea profesorilor din scoli te trec. Multa sanatate!