| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti insarcinata in aproape 2 luni cum poti scapa de sarcina fara sa ti se faca avort?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa de sarcina, ca nu e matreata. E un copilas acolo in burtica ta si tu esti mamica lui si vei fi mamica lui toata viata ta, indiferent daca el e viu sau mort. Doar ca daca faci avort vei fi mamica unui copilas mort, ucis de tine cu sange rece.
Oricum, intrerupere de sarcina iti poate face doar ginecologul.

| xibalba a răspuns:

Gandeste`te ca sunt o groaza de femei care vor un copil si nu pot face unul, desi se chinuie de ani de zile, si tu... E crima cu majuscule. Daca nu vrei sa ai o viata plina de remuscari, nu face avort. Am vazut un filmulet despre avort care m`a socat efectiv ( era un avort live, nu cred ca am voie sa il postez aici, sunt imagini socante. Daca te intereseaza, contacteaza`ma printr`un mesaj privat). Gandeste`te de o mie de ori inainte. Viata are intotdeauna prioritate! Citeste pe internet marturiile femeilor care au facut avort( http://www.avort.ro/marturii.php ). Ai nevoie de sprijinul celor din jur, dar daca te`ai hotarat deja ca nu iti vrei copilul, scapi de sarcina doar la ginecolog.

| oz a răspuns:

Nu am pic de respect pentru oameni ca tine... e crima curata ce faci.
Sunt multi in jilava si in rahova care au sufletul mai curat ca al tau.
Orice ar fi...nu-i lua viata.

| Emeraude a răspuns:

Iei pastile de slabit, lol.

Acum serios, tu te-ai gandit inainte de a face chestia asta la repercursiuni? Puteai si tu sa te protejezi, ca sa eviti, prezervativul nu musca.
Daca nu vrei deloc copilul, du-te la un cabinet ginecologic, e cea mai sigura cale.Nu-ti poti face chiuretaj acasa, lol, exista medici discreti si presupun ca nici nu e chiar asa de scump un chiuretaj.
Dar totusi.Mai gandeste-te, poate vor veni momente in viata ta in care iti vei dori acest copil, poate vei regreta ca ai facut asta... Merita si el sa traiasca, nu? Ma rog, nu m-apuc sa dau sfaturi d'astea pacifiste la ora asta, dar du-te mai bine la un ginecolog si vorbeste cu el.

| AndreeA_4571 a răspuns:

De ce vrei sa scapi de un suflet nevinovat? nu a gresit cu nimic...citeste asta pana la capat... Buna mami, ce mai faci? Eu sunt foarte bine, multumesc lui Dumnezeu.

Au trecut doar cateva zile de cand m-ai conceput in burtica ta. Cu adevarat, nu as putea sa explic fericirea ce o simt pentru ca tu vei fi mamica mea.

Alt lucru care ma umple de mandrie este sa vad dragostea prin care am fost conceput. Totul se pare ca ar vrea sa-mi spuna ca voi fi copilul cel mai fericit din lume!

Mami, deja a trecut o luna de cand m-ai conceput si pot sa vad cum corpusorul meu incepe sa ia forma, eu stiu ca nu sunt atat de frumos ca tine, dar acorda-mi o sansa!

Sunt foarte fericit! Dar este ceva care ma preocupa.

In ultima vreme am observat ca sunt anumite ganduri ce se tot rotesc prin capul tau si nu ma lasa sa dorm, dar totul va fi bine, sigur acestea vor trece. Tu nu trebuie sa te framanti asa de tare

Mami, au trecut deja doua luni si jumatate, sunt foarte multumit cu noile mele manute, am o pofta teribila sa le folosesc pentru a ma juca.

Mami, imi spui ce se intampla? Pentru ce trebuie sa plangi in toate noptile? De ce cand te intalnesti cu tata incepeti sa strigati unul la altul tot mai mult? Am facut ceva rau, v-am suparat cumva? Va rog, voi face tot ce-mi sta in putinta ca sa ma iubiti.

Au trecut deja trei luni, mami te vad foarte deprimata, nu stiu ce se intampla, nu stiu ce sa mai cred, sunt foarte confuz. Astazi de dimineata am fost la doctor si ne-a dat o programare pentru maine.

Nu stiu pentru ce, eu ma simt foarte bine. Cumva te simti tu rau, mama?

Mami, sa facut deja ziua, unde mergem? Ce se intampla, mami? Mami, nu te intinde, nu este inca ora de odihna, nu imi este inca somn, vreau sa continuu jucandu-ma cu manutele mele.

Ah! Ce face tubul acesta in casuta mea? Este cumva o noua jucarie? Priveste! Hei, pentru ce vor sa absoarba casuta mea?

Mami, piciorusul meu, incearca sa il smulga! Doamne, pentru ce l-a smuls? Ei nu vad ca ma ranesc?

Nu vad ca sunt mult prea mic pentru a ma apara singurel? Mami!

Asteptati, opriti-va! Asta este manuta mea!

Mami, Apara-ma!

Mami, Ajuta-ma!

Spune-le sa se opreasca, iti jur ca de acum inainte ma voi purta frumos si nu iti voi mai da cu piciorusele.

Cum este posibil ca un om sa poata face asa ceva cu mine? El cu siguranta mi-o va plati atunci cand voi fi mare si puternic.

Au, mami! Deja nu mai pot suporta.

Au mami! Mami ajuta-ma!

Mami, au trecut deja 17 ani din ziua cand eu am plecat si de aici de sus pot sa vad cum inca te mai doare pentru ca ai luat decizia aceea.

Te rog, nu mai plange, adu-ti aminte ca te iubesc si ca voi fi aici asteptandu-te cu multe sarutari si imbratisari.

Te iubesc mult!

acordai o sansa... iubestel mult nu te uita ce spun ceilalti...esti norocoasa ca Dumnezeu tia daruit un copil... pupici. love struck

| AndreeA_4571 a răspuns:

De ce vrei sa scapi de un suflet nevinovat?nu a gresit cu nimic...citeste asta pana la capat...Buna mami, ce mai faci? Eu sunt foarte bine, multumesc lui Dumnezeu.

Au trecut doar cateva zile de cand m-ai conceput in burtica ta. Cu adevarat, nu as putea sa explic fericirea ce o simt pentru ca tu vei fi mamica mea.

Alt lucru care ma umple de mandrie este sa vad dragostea prin care am fost conceput. Totul se pare ca ar vrea sa-mi spuna ca voi fi copilul cel mai fericit din lume!

Mami, deja a trecut o luna de cand m-ai conceput si pot sa vad cum corpusorul meu incepe sa ia forma, eu stiu ca nu sunt atat de frumos ca tine, dar acorda-mi o sansa!

Sunt foarte fericit! Dar este ceva care ma preocupa.

In ultima vreme am observat ca sunt anumite ganduri ce se tot rotesc prin capul tau si nu ma lasa sa dorm, dar totul va fi bine, sigur acestea vor trece. Tu nu trebuie sa te framanti asa de tare

Mami, au trecut deja doua luni si jumatate, sunt foarte multumit cu noile mele manute, am o pofta teribila sa le folosesc pentru a ma juca.

Mami, imi spui ce se intampla? Pentru ce trebuie sa plangi in toate noptile? De ce cand te intalnesti cu tata incepeti sa strigati unul la altul tot mai mult? Am facut ceva rau, v-am suparat cumva? Va rog, voi face tot ce-mi sta in putinta ca sa ma iubiti.

Au trecut deja trei luni, mami te vad foarte deprimata, nu stiu ce se intampla, nu stiu ce sa mai cred, sunt foarte confuz. Astazi de dimineata am fost la doctor si ne-a dat o programare pentru maine.

Nu stiu pentru ce, eu ma simt foarte bine. Cumva te simti tu rau, mama?

Mami, sa facut deja ziua, unde mergem? Ce se intampla, mami? Mami, nu te intinde, nu este inca ora de odihna, nu imi este inca somn, vreau sa continuu jucandu-ma cu manutele mele.

Ah! Ce face tubul acesta in casuta mea? Este cumva o noua jucarie? Priveste! Hei, pentru ce vor sa absoarba casuta mea?

Mami, piciorusul meu, incearca sa il smulga! Doamne, pentru ce l-a smuls? Ei nu vad ca ma ranesc?

Nu vad ca sunt mult prea mic pentru a ma apara singurel? Mami!

Asteptati, opriti-va! Asta este manuta mea!

Mami, Apara-ma!

Mami, Ajuta-ma!

Spune-le sa se opreasca, iti jur ca de acum inainte ma voi purta frumos si nu iti voi mai da cu piciorusele.

Cum este posibil ca un om sa poata face asa ceva cu mine? El cu siguranta mi-o va plati atunci cand voi fi mare si puternic.

Au, mami! Deja nu mai pot suporta.

Au mami! Mami ajuta-ma!

Mami, au trecut deja 17 ani din ziua cand eu am plecat si de aici de sus pot sa vad cum inca te mai doare pentru ca ai luat decizia aceea.

Te rog, nu mai plange, adu-ti aminte ca te iubesc si ca voi fi aici asteptandu-te cu multe sarutari si imbratisari.

Te iubesc mult!

acordai o sansa.....iubestel mult nu te uita ce spun ceilalti....esti norocoasa ca Dumnezeu tia daruit un copil...pupici. love struck

| mada12 a răspuns:

Sincer? simplulaughing te arunci pe scarihappy (glumesc) Du-te si intreaba medicul. spune-i ca nu vrei sa faci avort, dar nici sa il pastrezi.

| JoJo a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...am citit povestea lui Deea si e impresionantasad
eu am doar 16 ani dar sunt convinsa k nu am sa fac avort niciodata! e pur si simplu o crima ...si mai ales ca e sange din sangele tau...gandeste-te k u l-ai conceput...trebuie ta, faci ce vrei, eu nu sunt in masura sa-ti dau un sfat asa bun la varsta mea dar cred ca cel mai bine e sa-l pastrezi... o sa iti lipseasca intr-o zi! si daca faci greseala asta o sa o ai cu tine toata viata ta! o sa te bantuie gandul k acum aveai un baietel sau o fetita...

| urbanghost a răspuns:

De ce ai facut sex neprotejat daca nu ti ai dorit o sarcina? Chiar ca e crima curata ce faci... Consulta un doctor si el iti va spune dar cel mai bine de acum incolo fa sex protejat!

| Anna_1499 a răspuns:

Nu pot sa cred ca exista astfel de persoane. E un sufletel mic acolo ce traieste in tine. Imagineaza'ti, gandeste'te ca nu o sa vada nimic din frumusetile vietii, pe care le-ai vazut tu. Cel mai rau lucru pe care 'l poate face o femeie. Gandeste'te ca mii de femei nu pot auzi pentru prima data "mama", din cauza unor probleme tampite de sanatate. Gandeste'te ca acea femeie insarcinata, e cea mai norocoasa femeie din lume, sa aiba un copilas care s'o ajute mai tarziu. Melodie recomandata : Total - Fara nume. Cel putin cand am ascultat prima oara melodia m'a napustit un sentiment si un plans...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scapi cand nasti, daca nu vrei avort tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este periculos, mai ales ca nu stii nimic despre asta, posibil sa se desprinda copilul si sa ramana bucati din placenta si sa faci septicemie, mai bine avort, daca esti minora ai dreptul dratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti scapa de sarcina decat prin avorthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai mai asteapta inca 7 luni si scapi de ea.ai vazut ce simplu este? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si am facit sex cu prietenu, dar ne-am protejat. eu am auzit ca poti sa scapi de sarcina doar daca ridici ceva greeu, sau chestii din astea