| biveniof a întrebat:

Daca esti la academia tehnica militara, dupa terminarea programului, vei avea o camera a ta unde sa dormi in cadrul academiei sau poti iesi din cadrul academiei si sa te intorci acasa, iar de dimineata sa te intorci la ore?

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Man, esti intr-o institutie cu regim militar, adica nu parasesti incinta decat cu aprobare, in anumite ore, cand se poate si cand ai note bune ( daca ai note naspa nu iesi in oras prea des, acasa in permisie nici nu mai vorbim ). Academie e echivalenta cu o facultate civila dar acolo sunt alte reguli, efectiv cand ai intrat si ai inceput tu esti militar deci te conformezi altor reguli fata de un civil. Deci nu, nu iesi sa te duci acasa chit ca ai sta perete in perete cu academia