| Dragoi_Danut_1997 a întrebat:

Daca esti la fac de asistenti meficali gemeralisti te poti transfera dupa primu an la medicina generala (la Timisoara)? Multumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine mai stai prin liceu.Sa mai inveti la limba romana.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Damdar presupun ca nu vei intra direct in anul doi la medicina, ci tot in anul intaibig grin.trebuie sa dai si examenele aferente.