| Juliebelle a întrebat:

Daca eu am fost putin mai retrasa in prima zi de liceu, nu voi avea prieteni buni? Toti cunosteau elevi de la alte clase mai mari dar eu am fost singura din fosta mea scoala... Voi avea prieteni?

Răspuns Câştigător
| loundy a răspuns:

Mai fi atenta pentru cateva zile la restul colegilor si vezi pe cine ai vrea sa ai ca prieten, sa nu alegi persoane gresite si dupa aia sa ai de suferit. E usor sa iti faci prieteni in clasa...fiecare are nevoie de un prieten nu esti singura in situatia asta

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Stai si acum mai retrasa, lasa sa se faca prieteniile, apoi sa se cearna, atentia ta pentru inceput de an trebuie sa fie asupra studiului, prietenii se fac foarte usor, de mentinut este mai greu.

nony
| nony a răspuns:

In prima zi de liceu prieteniile care s-au ¨format¨nu dureaza mai mult de o luná.crede-ma.pentru ca ei nu se cunosc, abia in saptamanile urmatoare li se vad adevarata fata.Asa ca foarte bine ai facut.nu ai pierdut nimic, din contrá.ai castigat.

| Cryssy a răspuns:

Vei avea prieteni, stai linistita...

| Andraa a răspuns:

Nici eu nu cunosc pe nimeni din liceu...si m-am imprietenit cu colegii de clasabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeei stai linistita ca o sa ai.la greu. o sai pui pe lista de asteptare. intr-o luna doua. dar trebuie sa fii si tu sociabila.nu retrasa. dar nici fraiera.incet asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-ţi faci cunoştinţe cu timpul, aşa e la început

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o colega(sunt a 10)care a fost sg care a intrat din scoala ei la liceul unde suntemhappysi nu cun pe nimeni si s-a integrat.
vei aveahappy

| nana_6166 a răspuns:

Normal ca vei avea prieteni. Si eu am fost singura din fosta mea scoala dar incetul cu incetul am reusit sa-mi fac amici si din clasa mea dar si de la celelalte. Deci stai calma nu vei ramane singura tongue