| baf a întrebat:

Daca folosim un calorifer electric pentru a incalzi aerul dintr-o camera de locuit cu dimensiunile 6m x 4m x 2m (lungime, latime, inaltime) de la temperatura de 10°C la 20°C variatia energiei interne a aerului va fi (aerul este considerat gaz biatomic cu masa molara 28, 9 g/mol) dau funda

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Noi, cei de pe TPU, conform regulamentului nu avem voie sa iti facem tie temele la fizica si primesti raport findca nu ai voie sa scrii asa cevahappy