| anonim_4396 a întrebat:

Daca fosta/ul partener/ă spune ca motivul despartirii este ca nu te mai iubește si nu mai simte iubire pentru tine, mai merita sa mai lupti pentru o sansa sau sa o lasi balta? Eu inca mai iubesc persoana respectiva si ea la randul ei la fel fiindca eu nu m-am comportat diferit, ba din potriva, am incercat sa raman la fel de intelegator. Simt ca si ea ma vrea inapoi dar deh, orgoliul sau indiferenta, una din doua, isi spune cuvantul ca in orice despartire, din păcate. Voi ce ma indrumati sa fac?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vă împăcați, merge bine o lună-2-3 și tot aici se ajunge.

| Andreeush a răspuns:

O dată ce îți spune că nu te mai iubește îți pierzi timpul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.

| eckblume a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu mai merita, mai ales daca sunteti adolescenti. Mai intreab-o daca e sigura de decizia ei. Daca raspunsul e ferm, nu are rost sa incerci sa va impacati.

| Alex483833 a răspuns:

Ba, o dacă împaci cu ea o sa fie o relație Toxica, eu asa am făcut și ne certam în fiecare zi