| anonim_4396 a întrebat:

Dacă fumezi si tragi in piept "simți ceva amărui" in gat sau ceva de genul ăsta? Și am auzit ca fumul face diferența dintre tragi in gat si tragi în piept?

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu amarui....gustul depinde de tigari.Ce simti in gat depinde de cat de obisnuit esti si cata nicotina au tigarile. Daca-s tari si nu esti obisnuit poti asemana asta cu inhalatul dioxidului de sulf, sau a vaporilor de acid clorhidric, ambele in cantitati mici.Te "zgarie" pana te obisnuiesti.
Si nu am inteles ultima fraza.Tragi cat vrei, nu depinde de fum.

| JvKl a răspuns (pentru Wehrmacht):

Păi eu cred ca înghit fum si ma innec dar daca il inspir doar tușesc ce ar trebui sa fac?

| Wehrmacht a răspuns (pentru JvKl):

Ca sa fumezi faci asa:

Dupa ce ai bagat tigareta in gura sugi din ea ca din pai sa iei fum in gura. Dupa ce ai facut asta deschizi putin gura si tragi aer in piept ca sa il duca acolo. Daca nu inghiti cum faci cu mancarea nu ti se duce fum spre stomac.Doar inspira, trage aer pe gura in loc sa tragi pe nas.Da' ca sa se duca in plamani trebuie sa tragi aer cam o secunda, doua nu doar putintel.
Am vazut ca ti-ai luat Dunhill negru.Ala e destul de tare daca esti incepator, s-ar putea sa te cam faca sa tusesti. Dupa ce nu mai fumasem 2 saptamani imi era greut si cu Marlboro rosu pana m-am obisnuit.

| FlorinIsc a răspuns:

Nu mai fuma, pur si simplu. Nu e greu deloc.