| DreamMakerMe a întrebat:

Daca i-au testul Cambridge, pot intra la facultate la Limbi straine in Bucuresti fara taxa? Fara admitere? ce stiti?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa stii foarte bine engleza, vad ca romana nu o prea stapanesti.Cambridge-ul nu e usor, se da dramaturgie si alte chestii.
Daca nu ai terminat liceul si iei examenul acesta, nu mai e necesar sa dai BAC-ul la engleza, dar nu are legatura cu intrarea la facultate, ar fi nedrept pentru ca la limbi straine nu faci doar engleza.

| xFakeSmilex a răspuns:

Daca iei testul Cambridge, nu mai trebuie sa dai BAC-ul la limba engleza. Nu de acest test tine intrarea la facultate cu sau fara plata, asta se va decide dupa ce vei da BAC-ul.