| bleakk a întrebat:

Daca imi dau cu sapunel dove pe fata i las ca un fel de masca si peste 10-15 min ma spal este bine pentru ten/fata/cosuri?

4 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Fratele meu mai mare folosea lapte. Punea putin lapte intr-un pahar... il lasa acolo vreo 6 ore pana se ridca grasimea deasupra, o ndeparta si apoi isi dadea pe fata. A functionat. Am vrut sa o ncerc si eu dar nu imi place laptele. laughing Oricum, trebuie sa faci asta vreo doua saptamani, in fiecare zi.

| kasty a răspuns:

Sapunul usuca tenul, si daca ai ten uscat e o prb serioasa.
nu conteaza ca e dove sau alta marca
incearca sa-ti cumperi solutie speciala de curatat fata si lotiune astringenta dupa pentru o curatare adecvata a tenului.
la tenul accneic ai grija la alimentatie(fara mezeluri in special) si nu folosi fond de ten decat rar(si atunci exista fond de ten special pentru ten accneic)

| ouuyz a răspuns:

Nu se știe!
Ar putea sa te irite..sau sa iți facă bine..noi nu știm.
Bafta

| josephmic a răspuns:

Sapunul dove e singurul care nu usuca pielea si pe altii i.au ajutat sa scape de cosuri