| d3utzsa a întrebat:

Daca imi inmoi unghiile de ktv ori pe zi timp de o saptamana in ulei incins o sa mi se intareasca unghiile?big grin

adica mi-au crescut si le am foarte moi si nu vreau sa mi se rupa... dar nu stiu ce sa le fac sa se intareasca.

si vreau sa incerc produse naturiste nu tot felul de intaritoare si chestii din astea

stie cineva ceva?big grin

5 răspunsuri:
| briquette a răspuns:

Daca iti vei inmuia unghiile in ulei incins pielita de deasupra unghiilor se va inrosii si va arata urat.
foloseste ulei de ricin de 2 ori pe saptamana e foarte bun
si apoi daca vrei da-te cu intaritor de unghii
eu asa fac si sunt mutumita de 'noile' mele unghiihee hee

| alexutza1183 a răspuns:

Ti se intaresc, dar nu in ulei INCINS...in ulei cald, cat suporti la degete sa nu te arzi Succes!

| LifeInPink a răspuns:

Da, cu uleiul merge (cu cel de masline si cu cel de ricin) am incercat eu happy si am auzit ca daca le tii in apa cu multa sare timp de vreo 15 minute, se intaresc, dar nu stiu sigur, asta nu am incercat.

| sindy1994 a răspuns:

Dale cu verde de briliant sau mai popular sp zilionca, si se intaresc, o prietena de-a mea a incercat si a dat rezultate

| capricc a răspuns:

Citeste asta cap coada http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/ daca nu gasesti o solutie cosmetica atunci poate fi o carenta din alimentatie...