| Claudia_3811 a întrebat:

Daca imi reinstalez windows-ul mi se strege tot ce aveam la arhiva de pe messcrying! Nu as putea sa intru undeva sa gasesc arhiva? Pe yahoo.com sau undeva?

Răspuns Câştigător
| sadness_8987 a răspuns:

Pai... arhiva o gasesti in C:\ProgramFiles\Yahoo!\MessengerProfiles\aicea e id-ul\ArchiveMessages le faci o arhiva si-o uplodezi undeva pe net iar apoi dupa ce reinstalezi wind si apoi mess-ul o iei de pe net si-o pui la loc in C:\program... si etc( n-am incercat dar cred ca merge)

3 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Salvezi arhiva messului in D, apoi reinstalezi windowsul in C fara sa umbli in D si tot ce aveai in D s-a salvat!

| laptopnews a răspuns:

Ce windows ai? De regula, poti sa salvezi profilul tau de yahoo cu tot cu arhiva. Pe windows 7 arhiva se gaseste in: my computer, c:, program files, yahoo, messenger, profiles. Poti sa copiezi tot dosarul yahoo din program files pe o alta partitie si dupa ce reinstalezi windows-ul si yahoo-ul, poti sa rescrii informatia noua cu cea veche... Sper ca ai inteleshappy

| talida_1442 a răspuns:

Dai sus messenger apoi preferences apoi din lista din stanga Archive si selectezi prima optiune yes, Save all of my mess