| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Daca imi spune ca tine la mine de ce ma trateaza cu indiferenta? uneori simt ca ma evita si nu vrea sa vb cu mine...

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Poate este o persoaná mai retrasá. Sau nu vrea sa-ti dea multa atentie, considerand ca un pic de distatá este mai beneficá intr-o relatie.
Dar de cat sa ne intrebi pe noi, nu mai bine il iei de manutá si vorbiti serios despre problema asta? happy

10 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Pentru ca e baiat.Baietilor nu le place sa aiba discutii, fetele daca au o problema o intorc pe toate partile poate e asa, poate e invers, daca e mai bine asa, daca fac asa poate nu stiu ce, baietii scurt si la obiect. poate e el mai libertin de felul lui, poate nu sunteti de foarte mult timp impreuna si inca se acomodeaza, poate e mai obisnuit sa stea cu prietenii lui...

| oz a răspuns:

Aici depinde si de felul cum este...sunt oameni care chiar au nevoie sa fie singuri...sa se "rupa" de toate ca mai apoi sa revina in forta...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Poate ca doar ti se pare...sau poate esti si tu un pic pisaloaga...sau poate ar trebui sa mearga Mahomed la munte in loc sa vina muntele la Mahomed (adica sa faci diferenta intre realitate si cum ai vrea sa fie lumea si sa te adaptezi ). Ce inseamna ca te trateaza cu indiferenta? E doar o problema de comunicare unde sigur ai si tu rolul tau, si rolul e de actor nu de regizor.

| marsy a răspuns:

Asha e genul sau de a fi. vb cu el si spune-i ce te doare. sh el iti va face pe plac!

auran
| auran a răspuns:

Poate are alte obligatii sau si-o fi creat alte obligatii de curand... poate o pauza in care nici tu sa nu-i dai prea multa atentie ar fi indicata in aceasta situatie...

| Ingerasull99 a răspuns:

Eu cred ca te minte de fapt, dai papuci si vezi cum reactioneaza, daca e calm e ceva la mijloc!

| BabyRosse a răspuns:

Ori nu te mai iubeste ori are o problema.

| giulya33 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbiti deschis, sa ii spui ce nu-ti place, incercati intai sa fiti prieteni buni, sa va cunoasteti bine, in orice caz, o discutie trebuie sa aveti in acest sens si lucrurile se vor aseza de la sine. Poate e lipsa de comunicare la voi, sau poate are griji pe cap si e un pic absent... Succes si astept vesti bune.

| hannah_9374 a răspuns:

Poate din cauza timiditatii...se intampla... chiar atunci cand iti spune ca tine la tine... el tine la tine... dar nu e sigur de sentimente

| petre1980 a răspuns:

As vrea sa iti dau un raspuns la aceasta intrebare, insa decat timp sunteti impreuna? Imi cer scuze pentru faptul ca raspund cu o intrebare, dar reprezinta un factor important pentru raspunsul care urmeaza... Si in general, daca ai o problema cu care te confrunti si in continuare cauti o solutie pentru aceasta, incerca sa spui problema cat mai complet pentru a primi sfatul cat mai complet (daca ai o problema mincinoasa, primesti un sfat mincinos - asta este scrisa in legea vietii)! Intrebarea pusa de tine provoaca doar schimb de pareri din partea fiecaruia in functie de experienta traita... Mult succes si de asemenea CURAJ...