| Bixuuuuuu a întrebat:

Daca imi vopsesc sprancenele cam cat ar costa? Si tine macar 2 luni? Sau cat?

Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

Iti raspund cu drag. Ori in magazinele mari, supermarketuri gen Kaufland, Carrefour, Auchan, Real [dar nu stiu cat sunt de bune], ori daca nu, sigur gasesti la saloanele de cosmetica care si distribuie produse. De exemplu, cumperi un tub de vopsea [negru sau maro sau ambele daca vrei ceva intre negru si maro ca sa le poti amesteca] si tuburile cu vopsea profesionala sunt mai mari, costa in jur de 30-40 de lei dar le folosesti pana la 100 de vopsiri.

Instructiuni de utilizare ai cu siguranta si pe vopsea. Are sigur si un fel de oxidant ceva, pe langa crema coloranta, pui putin intr-un capac mai mare sau un recipient si amesteci cele doua si apoi cu un penson sau betisor de ureche, aplici pe sprancenele tale [dupa ce le-ai pensat], dandu-i forma dorita. vopseaua se tine 15-20 de minute dupa care o stergi cu un tampon demachiant si te speli cu apa.

Succes daca esti dispusa sa incerci. Dar daca nu te-ai mai vopsit niciodata, mai bine incearca prima data la salon, sa vezi cum e, daca iti place etc si dupa intereseaza-te de unde exact poti cumpara vopseaua.

3 răspunsuri:
| Smileygirl23 a răspuns:

Costa cam 10 lei si nu tine 2 luni. dar daca vrei, poti incerca sa te vopsesti acasa. gasesti vopsea de sprancene in comert si iti trebuie doar putina indemanare.

| Bixuuuuuu explică (pentru Smileygirl23):

Si unde pot gasi? Asa in magazin?! ...Si cum fac? Dau funda daca imi raspunzi!

| Smileygirl23 a răspuns (pentru Bixuuuuuu):

Iti raspund cu drag. Ori in magazinele mari, supermarketuri gen Kaufland, Carrefour, Auchan, Real [dar nu stiu cat sunt de bune], ori daca nu, sigur gasesti la saloanele de cosmetica care si distribuie produse. De exemplu, cumperi un tub de vopsea [negru sau maro sau ambele daca vrei ceva intre negru si maro ca sa le poti amesteca] si tuburile cu vopsea profesionala sunt mai mari, costa in jur de 30-40 de lei dar le folosesti pana la 100 de vopsiri.

Instructiuni de utilizare ai cu siguranta si pe vopsea. Are sigur si un fel de oxidant ceva, pe langa crema coloranta, pui putin intr-un capac mai mare sau un recipient si amesteci cele doua si apoi cu un penson sau betisor de ureche, aplici pe sprancenele tale [dupa ce le-ai pensat], dandu-i forma dorita. vopseaua se tine 15-20 de minute dupa care o stergi cu un tampon demachiant si te speli cu apa.

Succes daca esti dispusa sa incerci. Dar daca nu te-ai mai vopsit niciodata, mai bine incearca prima data la salon, sa vezi cum e, daca iti place etc si dupa intereseaza-te de unde exact poti cumpara vopseaua.

| BubblesWorld a răspuns:

Pretul difera de la salon la salon. Eu dau de obicei intre 6-8 lei. Iti tine cam o saptamana, depinde cat de des te speli pe fata happy:*