| simonEsays a întrebat:

Daca inseli, automat se zice ca nu iubesti......asa o fi? astept pareri

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu este asa. Unora pur si simplu le sta in caracter, nu se pot abtine chiar daca iubesc. Altii dimpotriva, isi alunga- din proprie alegere- toti prietenii si acapareaza persoana iubita. Totul este relativ pana si in iubire, cu exceptia iubirii insasi, pana devine si ea relativa, la randul el, pierduta in cotidian...

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Daca iubesti de ce inseli?thinking

| inna a răspuns:

Nu-l mai iubesti. Daca i-ai promis ca-l iubesti pentru intodeuna si l-ai inselat e clar ca aceea determinare de la inceput a disparut, nu mai simti al fel, nu trebuie sa incerci sa gasesti scuze, stii cine se scuza se acuza... nu incerca sa mai stai alaturi de aceea persoana pentru ca o vei face sa sufere foarte mult, daca inca mai tii la ea ca de iubit nu incape vorba trebuie sa-i redai libertatea. .pentru ca daca v-a aflta vreodata ce ai facut v-a suferii enorm.

| Ralux a răspuns:

Nu neaparat. Exista 2 tipuri:ori nu te mai iubeste, ori nu o/il satisfaci asa cum o face cealalta/celalalt femeie/barbat.Pe unii ii pot lua valul si s-au saturat de rutina zilnica alaturi de pers respectiva ori acea pers nu ii mai acorda destula atentie si sunt foarte multe certuri in multe privinte. Pot exista mii de motive dar daca te inseala pentru ca nu te mai iubeste este clar ca imediat trebuie sa termini cu acea persoana. Daca insa te-a inselat dar inca te iubeste...atunci e mai greu si trebuie sa hotarasti singur/singura. Ii poti acorda o a doua sansa, gasiti o rezolvare impreuna sau ...il parasesti pe loc.
P. S.:Stiu ca nu e vorba despre tinehappy.

| Ralux a răspuns:

Nu neaparat.Exista 2 tipuri:ori nu te mai iubeste,ori nu o/il satisfaci asa cum o face cealalta/celalalt femeie/barbat.Pe unii ii pot lua valul si s-au saturat de rutina zilnica alaturi de pers respectiva ori acea pers nu ii mai acorda destula atentie si sunt foarte multe certuri in multe privinte.Pot exista mii de motive dar daca te inseala pentru ca nu te mai iubeste este clar ca imediat trebuie sa termini cu acea persoana.Daca insa te-a inselat dar inca te iubeste...atunci e mai greu si trebuie sa hotarasti singur/singura.Ii poti acorda o a doua sansa,gasiti o rezolvare impreuna sau ...il parasesti pe loc.
P.S.:Stiu ca nu e vorba despre tinehappy.

| Encore a răspuns:

Da straight face

Nu cred ca iubesti

Depinde daca persoana pe care o iubesti iti da motive... orice e posibil

| Stixie a răspuns:

Sunt de acord cu alexxandru.happy
Băiatul care îţi înşală prietena o iubeşte din tot sufletulhappy

| alexxandru a răspuns:

Nu, nu este adevarat, eu unu asa cred! te iubeste, dar, ai o viata si trebuie traita, pare rau daca te deranjaza raspunsul, dar asta e!

| Vyio a răspuns:

Cu siguranta este asa. Cand iubesti pe cineva, acel cineva devine centrul universului tau, nu mai ai ochi si pentru o alta persoana.
Odata ce ti-ai inselat partenerul nu ai cum sa zici ca-l mai iubesti, doar te simti vinovat/a...sau nu.
Eu zic ca e mult mai bine sa rupi relatia care nu te mai satisface, decat sa-l ranesti pe cel cu care iti imparti viata, inselandu-l.

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Ptc nu exista iubirewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este o regulă de bază.
Te poate lua valul, poate vrei să abți pur și simplu plăcerea pe care partenerul pe care, crezi că îl iubești nu-ți oferă acest sentiment ori curiozitate.
Pa, pa.