| anonim_4396 a întrebat:

Daca intr-o relatie cei doi se vad zilnic, poate dauna acest lucru in vreun fel relatiei ?

Răspuns Câştigător
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Depinde de parteneri. Uneori poate aparea plictiseala, acestia ajungandu-se sa se certe, alteori s-ar putea bucura de fiecare clipaa petrecuta alaturi de persoana iubita.

4 răspunsuri:
| pisicutablue a răspuns:

In unele cazuri apare plictisela
daca se vad o zi intreaga sunt sanse mai mare sa se certe

| Syaaa a răspuns:

Aici ar fi cam 2 variantethinking :
1. Daca se iubesc la nebunieelove struck din`potriva:X ar ajuta mai mult la relatia lorhappy deoarece ar exista o atractie din ce in ce mai intensa :X fata de cei doi:X si asa relatia ar putea dura mai mult timp:X
2. Daca nu se iubesc chiar asa de multhappySAU, se iubesc dar se plictisesc repede, da ar dauna rau la relatia lor deoarece ar intervenii monotonia, plictiseala... sa vezi aceeasi persoana zi, de zi, sa nu scapi de ea, yawn, etcbig grinlaughing
Dar mine'o aici depinde si de gandirea fiecaruialaughing si de personalitatea/characterul, manifestariilehappy, etcbig grin. sper ca te'am lamurit cat de cat:*~!

| IngeraşVerde a răspuns:

Buna!
Depinde din ce colt este privita relatia.
Exact cum au zis si altii. daca se vad zilnic sunt riscuri mai mari sa se certe sau sa se desparta din. simpla plictiseala!
Dar faza este ca cei doi casatoriti se vad in fiecare dimineata si traiesc asta cu intensitate, doar in cazuri in care unul dintre ei nu stie ce pierde. baga divort!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca faptul ca se vad zilnic inseamna ca locuiesc in apropiere,ori sunt colegi de scoala/serviciu,sau lucreaza ceva impreuna,nu vad cum ar dauna.Dar daca isi impun acest lucru,prin asta lasand la o parte intentionat alte activitati, poate deveni cu timpul plictisitor, ba chiar sa raceasca relatia.