| aXy99 a întrebat:

Daca intru la facultate fara taxa, pentru ca urmatorul an sa fie tot gratuit, trebuie sa am o anumita medie sau doar sa nu am restante? Ma puteti ajuta cu mai multe informatii?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Dacă intri la buget, nu rămâi așa în toți anii. „Clasamentul" variază de la an la an și dacă anul acesta ești la buget și dacă, de exemplu, sunt 100 de locuri bugetate, 100 de studenți cu medii mai mari decât media ta, o să treci la taxă.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai voie sa ai nici o restanta, iar mediile sa fie peste 9, altfel pierzi bursa.

| christall a răspuns:

Daca intri fara taxa vei face asa toti anii. Cu bursa e altceva, e cum spune jullianna.