| claudiu_7386 a întrebat:

Daca intru la liceu la stiinte sociale, in a 12a voi da BAC la matematica?

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Daca dai la stiite sociale dai BAC la urmatoarele materii: Lb si Literatura Romana, Istorie, competente digitale( in cazul in care nu-ti iei Ecdl -ul pana la bac), Lb Engleza( daca nu iei certificatul Cambridge pan la bac), sau ai la alegere o materie dintre Geografie sau ( Logica, Psihologie, Economie si Filozofie).

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spun cei de aici, www.edu.ro
Pa, pa.

| Ovilacul a răspuns:

NU, vei de la romana, filozofie, istorie sau geografie. Ai de ales intre istorie si geografie.

| Anname a răspuns:

BAC la mate dai oricumhappy

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Nu,nu dai si la mate.:*
de curiozitate, la ce liceu vrei sa dai?

| Ruxandra87 a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale si nu dau bac la mate, dar fac 2 ore de mate saptamanal pana in clasa a 12-a big grin.

| thetrue a răspuns:

Bineinteles ca nu, eu sunt in a XI-a la liceu si un coleg d al meu vrea sa se transfere la stiinte sociale pentru ca nu mai poate face fata matematicii si d aceea prefera sa termine cu socio ca sa nu mai fie nevoit sa dea bacu din mate. Cel putin la liceu meu, dar presupun ca in toata tara este la fel, nu se da BACU din matematica la profil d sociohappy