| eu_stie_tot a întrebat:

Daca inviti o fata la un suc si ea spune o replica de genu " sincer nu vreau sa vin pentru ca nu vreau sa stric o relatie de prietenie si sa te fac sa te simti aiurea" chiar crede ce spune sau e doar un altfel de "da-te naibii k nu-mi place de tine. nu ai nicio sansa cu mine"? Am patit asta si vreau sa stiu ce crede persoana respectiva cand a spus asta ca sa stiu cum sa ma comport de acum.

12 răspunsuri:
| Mixed a răspuns:

Buna ...am patit si eu cv de genul cu un baiat, ...lui ii placea de mine. dar eu din pacate nu aveam ochi pentru el... m-a invitat la suc si i-am zis ca nu vreau sa ii dau sperante degeaba... s-a suparat el putin dar i-a trecut ...probabil nu vrea sa strice aceasta relatie de prietenie .respectiva straight face

| www a răspuns:

Deci depinde cat de buni prieteni suneti, daca sunteti prieteni buni, probabil ca nu vrea sa stirce prietenia, mult mai usorcerti cu un iubit/a decat de un prieten.
Daca nu prea sunteti prieteni, sau va cunoasteti de putin timp, inseamna ca nu vrea sa fie cu tine, dar vrea sa para draguta si nu stie cum altfel sa iti spuna ca nu vrea sa fie cu tine.

| Antrax a răspuns:

Pune o poza cu tine la avatar si iti zic ce crede.

| Betty18 a răspuns:

Poi asta e un pretext ca nu te place ca nu vrea sa aiba vreo legatura cu tine:d

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing
Mei ea nu vrea sa strice o buna prietenie daca voi o sa fiti impreuna si dupa X timp va despartiti putine sanse sa ramaneti prieteni
xoxo
by Dydee

| monyk a răspuns:

Buna, depinde...se poate sa fie adv ce zice ea... dar de asemenea poate ca a vrut sa nu te raneasca printr-un refuz direct, eu zic sa iti indrepti privirile spre alta fata ca sunt destule care cred ca ar iesi cu tine la un suc, bafta!

| Cryssy a răspuns:

Depinde de persoana... Poate ca a vrut sa iti spuna ca nu si-ar dori o relatie cu tine. dar a vrut sa o faca fara sa te raneasca.nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100% da. Vrea sa te indeparteze si asta e cea mai buna replica.Nu o presabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se alinta...asteapta sa insisti!

| pofolete16 a răspuns:

Eu cred ca exista cazuri si cazuri... dar in general e un fel mai frumos de a spune "nu vreau sa ies cu tine"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, eu daca i-as spune asa ceva unui baiat ar fi pentru ca nu-l plac!

| sonia_3086 a răspuns:

Eu cred ca e sincera... poate nu e pregatita sa te aiba k iubit... tine mai mult la prietenia dintre voi j daca mai astepti e posibil sa se razgandeasca dar nu o presa... uneori o prietenie e mult mai duralnica decat o relatie... j ea stie asta j vrea cumva sa te protejeze atat pe tine cat j pe ea... stii daca pui suflet intr-o relatie ajungi sa suferi...
eu zic sa vorbesti q ea j ascult-o q atentie...ai grija ca convorbirea sa fie fata in fata j privesteo in oki asa vei realiza daca e sincera sau nu...
mult succes