| EugenGA5 a întrebat:

Daca iubita mea vine in fiecare zi la mine acasa, e inclusa in intretinerea de la bloc? Ea nu locuieste la mine, pur si simplu vine cand are chef. Intreb asta, deoarece administratorul tot ma intreaba daca locuieste doar o persoana acolo, ca vezi doamne vede el mereu ca vin cu ea si suntem 2 persoane. Care e problema lui? Ea poate sa vina cand vrea, ca doar nu vine la el acasa. Ma enerveaza teribil.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te intreaba pentru ca daca locuiti mai multe persoana creste intretinerea, se aplica o suma mai mare si vazand-o mereu pe acolo a dedus ca probabil v-ati mutat impreuna

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vine in fiecare zi si administratorul ori vecinii o ved zilnic acolo, da, poate fii trecuta la intertinere, ceea ce-i corect, odata ce cats ta la tine bea apa, isi face nevoiele la toaleta, poate face si dus cu tine, se incalzeste si foloseste ceea ce folosesc toti din casa unde locuiesti.

| Andreeush a răspuns:

Te întreabă deoarece vede că vine la tine.
Dacă vine zilnic ar trebui trecută la întreținere, vecinii îți pot face reclamație.

| Mynameis93 a răspuns:

Nu,nu este inclusă.

| Aube a răspuns:

Degeaba te enervezi. Daca ea merge zilnic la tine si sta cateva ore, e normal sa te intrebe. Nu stiu ce ai contorizat si ce se plateste la comun. Dar sunt multe lucruri care se platesc la numarul de persoane: gunoiul, curatenia, liftul, etc, chiar daca ai contoare separate pentru apa si gaz. Daca nu, si astea se platesc la nr de persoane. Iar ea, daca sta pe la tine, le foloseste.