| andreeaflory a întrebat:

Daca iubitul meu m-a parasit si acum vreau sa il uit cum fac? Sa va spun cum s-a intamplat azi am vb cu el la telefon si ne-am cam certat ca nu am mai vb ceva timp si ca nu ne mai vedeam. Apoi el mi-a mai spus ca de fapt el nu ma prea iubeste si nu ii pasa dar apoi i-am cerut sa ne impacam, Nu a vrut si apoi nu am mai vb cu el! sfaturi va rog

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu mai ţine la tine, nu-l mai contacta.Lasă-l in plata Domnului, că nu mai are rost.

Trebuie să fii conştientă că nu-l poţi uita cât ai bate din palme.Sentimentele pleacă de la sine, treptat. Încearcă să nu te mai gândeşti la el.Continuă să faci ceea ce-ţi place,ieşi cu prietenele, studiază, plimbă-te, implică-te în diverse activităţi ş.a.m.d.
E foarte important să vrei să-l uiţi şi să fii pregătită. Dacă vei continua să plângi gândindu-te la trecut, nu vei reuşi prea curând.

Mult succes!