| Pallasine27 a întrebat:

Daca la profilul unde am dat eu probele de aptitudini suntem 23 de elevi admisi din 24 de locuri in clasa, mai conteaza nota de la evaluare sau am intrat toti deoarece nu mai e concurenta? (chiar sunt ff confuza!)

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Ohh. Atunci nu. Sunteti cei 23 admisi si notele de la EN nu mai au importanta. (din moment ce clasa are 24 de locuri)

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! S-au ocupat aproape toate locurile, deci nu, nu mai exista concurenta.

| Pallasine27 explică (pentru Aasdfghj):

Deci practic am intrat toti si nu mai prea conteaza nota de la evaluare?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Pallasine27):

Pai nu. Nu asa e regulamentul? Atunci cand sunt mai multe persoane decat locuri, trebuie sa se departajeze cumva. In acest caz, nota de care spui.

| isemilia a răspuns:

Nu mai conteaza teoretic, insa sa stii ca e posibil si sa vina din alte judete elevi. (de exemplu, daca liceul e in orasul Bucuresti, iar eu vin din Cluj, eu puteam da probele la mine in oras, insa sa cer participarea la repartizarea computerizata din Bucuresti ca sa fac liceul acolo). Foarte putin probabil, insa.

| Pallasine27 explică (pentru isemilia):

La noi nu e asa, si eu vin din maramures si am dat in Arad la colegiu, probele se inregistrau si se puneau pe stick, cd etc si duse la secretariat impreuna cu dosarul, eu l am trimis prin posta, toate astea se dadea pana la un termen limita cand se faceau inscrierile, daca ar fi fost alti candidati ar fi trebuie sa apara pe foaia cu notele de la probele eliminatorii...indiferent de oras sau judet trebuia sa trimiti dosarul si probele acolo in Arad nu se puteau da in orasul meu

| isemilia a răspuns (pentru Pallasine27):

Ohh. Atunci nu. Sunteti cei 23 admisi si notele de la EN nu mai au importanta. (din moment ce clasa are 24 de locuri)

| CassiusAlexander a răspuns:

O să conteze pentru al 24-lea.

| Pallasine27 explică (pentru CassiusAlexander):

Nu exista al 24 lea deoarece am dat 28 de elevi probele iar 5 au fost respinsi, am ramas doar 23 admisi iar in clasa sunt 24 de locuri, suntem pe minus cu un elev