| LanguageMaster a întrebat:

Dacă la şcoală şi la liceu este în clasă un elev super-campion la kickbox atunci profesorii se vor teme de el şi nu vor avea curajul să se lege de el?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU!
Cum ar putea un profesor sa se teama de un elev, chiar daca face kickbox, lupte sau cine stie ce arte martiale?
La scoala mergi sa inveti si sa fii pasnic, daca te apuca bataia, risti sa fii exmatriculat.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

laughing Nu. Nu trebuie să fii campion la kickbox ca să poți bate un profesor dar consecințele vor fi pe măsură.

| LanguageMaster explică (pentru T0T):

Dar de ce nu se vor teme profesorii de el?

| T0T a răspuns (pentru LanguageMaster):

Pentru ca nu e legal sa il bata sau ceva de genul. Daca o iei asa ar trebui sa iti fie teama mereu, si pe trotuar, si in autobuz. In mod normal constientizezi ca ai legea de partea ta si refuzi sa te gandesti la ce e cel mai rau.

| GreenVoid a răspuns:

Ai vrea tulaughing

| mnbvf a răspuns:

Nu, practicarea unui sport de genul nu te face neapărat dur, din contră, te disciplinează. De ce să-i fie teamă? Doar sunt la școală, nu într-un ring de box.

| WeZo a răspuns:

Nu are de ce sa le fie teama.Tot copil ramane, nu uita ca noi traim in alta lume nu in cea a lui Superman